aktualizacja 

Zarobki Sanah w USA. Lepiej usiądźcie

233

Zarobki polskich gwiazd odbiegają od kwot otrzymywanych przez największe nazwiska światowej muzyki. Występy za oceanem jednak pozwalają polskim muzykom "podreperować" swój budżet. Niektórzy za koncerty przed amerykańską Polonią otrzymują krocie. Będziecie zaskoczeni, kto wiedzie prym w tej dziedzinie.

Zarobki Sanah w USA. Lepiej usiądźcie
W kwestii zarobków w USA Sanah pobiła nawet Marylę Rodowicz (AKPA)

Nie tak dawno na łamach portalu o2.pl pokazywaliśmy, ile polscy aktorzy zarabiają w Hollywood. Okazało się wówczas, że kariera za oceanem z niektórych gwiazd zrobiła milionerów. Bezkonkurencyjny na tym polu jest Piotr Adamczyk, który według szacunków "Super Expressu" w tym roku będzie zgarniać milion zł za rolę.

Tyle polskie gwiazdy zarabiają za oceanem

Imponującymi wypłatami za występy za granicą mogą poszczycić się także polscy muzycy. Dla wielu z nich to właśnie koncerty przed amerykańską Polonią dają szansę na największe zarobki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Wellman nie przejmuje się komentarzami na temat swojej sylwetki. Tłumaczy, dlaczego

Jak wskazuje "Super Express", na spore kwoty mogą liczyć weterani polskiej sceny tacy jak na przykład legendarny zespół Budka Suflera. Za jeden koncert grupa dostaje nawet 40 tys. dol., czyli ok. 180 tys. zł. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kapel wypłaty są dzielone między wszystkimi członkami, a podział nie zawsze jest równy.

Za wielką wodą występują także inne popularne zespoły. Kombi z Grzegorzem Skawińskim na czele zarabia w Stanach Zjednoczonych 10 tys. dolarów (ok. 45 tys. zł). Grupa Big Cyc dostaje 8 tys. dolarów (ok. 35 tys.zł). Na wyższe stawki może liczyć Lady Pank. Zespół zgarnia 20 tys. dolarów za występ (ok. 89 tys. zł).

Sporymi zarobkami, jak przystało na królową polskiej estrady, może pochwalić się też Maryla Rodowicz. Koncerty przed amerykańską Polonią zapewniają jej dochody dwukrotnie wyższe niż w Polsce. Wokalistka otrzymuje za występ 15-20 tys. dol, czyli około 90 tys. zł. Dla porównania mniej znany artyści, tacy jak Bartek Wrona czy Mateusz Mijał, dostają "zaledwie" 5 tys. zł.

Muzyka disco polo cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale także wśród Polaków mieszkających na zachodzie. Jednym z najlepiej zarabiających przedstawicieli tego gatunku jest Sławomir. Muzyk otrzymuje równowartość ok. 50 tys. zł za koncert.

Wszystkie wymienione kwoty to jednak nic w porównaniu z tym, ile w USA zarabia najpopularniejsza polska piosenkarka młodego pokolenia - Sanah. Wokalistka w ubiegłym roku dwukrotnie wystąpiła przed Polakami w Stanach. Dostała za to łącznie aż 75 tys. dolarów, czyli ok. 340 tys. zł!. Trudno przejść obojętnie obok takich stawek, nic dziwnego, że Sanah już za 2 miesiące wraca do Ameryki na kolejne koncerty.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić