Zawadzka usłyszała wyrok. Musi zwrócić Skarbowi Państwa spore pieniądze

40

Miss Polonia 2011 Marcelina Zawadzka usłyszała wyrok w sprawie tzw. karuzeli vatowskiej. Modelka musi zwrócić Skarbowi Państwa sporą sumę pieniędzy.

Zawadzka usłyszała wyrok. Musi zwrócić Skarbowi Państwa spore pieniądze
Marcelina Zawadzka skazana. Musi oddać sporo pieniędzy (Instagram)

Marcelina Zawadzka zwyciężyła w finale wyborów Miss Polonia 2011. Od 2013 pracowała też jako prezenterka telewizyjna. Współprowadziła między innymi program Telewizji Polskiej "Pytanie na śniadanie".

W środę 11 maja Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok w sprawie tzw. karuzeli vatowskiej, w którą zamieszana była modelka. Marcelina Zawadzka była oskarżona m.in. o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. W sprawie oskarżono w sumie 18 osób.

Zawadzka jako jedyna nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Modelka przyznała się do dwóch pierwszych zarzutów utrzymując, że o niczym innym nie wiedziała, gdyż korzystała z usług nieuczciwej księgowej.

Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową. Efekt jest jednak taki, że formalnie mi też przedstawiono zarzuty - mówiła Marcelina Zawadzka w wywiadzie z portalem NaTemat.

Modelce groziło do 8 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał Zawadzką jednak na grzywnę w wysokości 60 tysięcy złotych. Jak podał "Super Express", była prezenterka TVP nie pojawiła się w sądzie, więc nie wysłuchała wyroku osobiście.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić