aktualizacja 

ZUS wyliczył mu emeryturę. Żyje jak pączek w maśle

121

Znane osobistości ze świata show-biznesu dość często same skazują się na głodowe emerytury, płacąc niskie składki, z których ZUS wylicza wysokość świadczenia. Jedną z takich osób jest Sławomir Świerzyński, który niedawno zdradził, że dostanie głodową emeryturę. Nie oznacza to, że żyje w biedzie. Jego majątek robi duże wrażenie.

ZUS wyliczył mu emeryturę. Żyje jak pączek w maśle
Sławomir Świerzyński (AKPA)

Temat emerytur dla polskich gwiazd to temat rzeka. Michałowi Wiśniewskiemu wyliczono emeryturę w wysokości 200 zł miesięcznie, Katarzynie Skrzyneckiej na 35 zł, a Krzysztofowi Cugowskiemu na 1000 zł.

61-letmi Sławomir Świerzyński z kolei, który zapewniał, że odprowadzał składki przez 37 lat, według wyliczeń dostanie 386 złotych emerytury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duże zmiany w TVN. Fala odejść i zwolnień
Nie mogłem w to uwierzyć. Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie - powiedział na łamach "Super Expressu".

Na biednego jednak nie trafiło i lider Bayer Full z pewnością nie powinien martwić się o swój los. Od początku istnienia zespół miał sprzedać prawie 20 milionów albumów, o czym pisał Onet, a sam Świerzyński chwalił się, że dużo zysków przyniosła mu prężna kariera w Chinach.

Za każdy koncert Bayer Full liczy sobie nawet 20-25 tysięcy złotych, a występy w telewizji, w tym na Sylwestrze Marzeń TVP kosztują jeszcze więcej.

Majątek muzyka wygląda okazale. Po naszym kraju Świerzyński porusza się dwoma samochodami. Jego prywatnym autem jest produkowany w Chinach pickup ZX Grand Tiger, za który należy zapłacić około 80 tysięcy złotych. Nieznacznie droższy jest Fiat Scudo, którym muzyk jeździ w trasy koncertowe.

Jego oczkiem w głowie jest jednak duży jacht, wart ponad 100 tysięcy złotych, który sprowadzony został ze Stanów Zjednoczonych. - Jakbym pani powiedział, ile mój jacht pali na godzinę, to by pani nie uwierzyła. Ale nie powiem, bo cyfra jest porażająca, nie chcę nikogo drażnić - mówił w rozmowie z serwisem nto.pl.

Wokalista posiada także imponującą kolekcję dorożek, a oprócz tego prowadzi także ich wypożyczalnie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić