Cyklony zaatakują Polskę. Przygotuj się na rollercoaster

70

Meteorolodzy donoszą, że w najbliższym czasie wokół Polski pojawi się kilka cyklonów. Będą one przynosić bardzo zmienną aurę. Warto zatem przygotować się na istny rollercoaster pogodowy. Co dokładnie ma się wydarzyć?

Cyklony zaatakują Polskę. Przygotuj się na rollercoaster
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, Sven Hagolani)

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach znów zetkniemy się z zimowymi krajobrazami. Pogodowi eksperci zapowiadają opady śniegu, a poza tym ostrzegają kierowców. Okazuje się, że warunki do jazdy mają być naprawdę trudne, bo będzie bardzo ślisko.

Od 6 grudnia nasz kraj znajdować się będzie pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. W pierwszej kolejności przyniosą one opady deszczu. Na północy i w centrum ma padać też śnieg z deszczem, a na północnym wschodzie - sam śnieg, o czym donosi twojapogoda.pl.

W środę (7.12) już prawie wszędzie deszcz na przemian ze śniegiem, a na północnym wschodzie wyłącznie śnieg. Temperatura coraz niższa. Maksymalnie od 0 stopni na północnym wschodzie do 4 stopni na południowym zachodzie. W dzień na plusie, ale w nocy na minusie, więc to, co odmarznie, ponownie zamarznie - czytamy w prognozie tego serwisu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kara dla człowieka Ziobry. Posłanka opozycji zwraca uwagę na szczegół

Jaka pogoda w czwartek (8 grudnia)?

W czwartek na północy i w centrum kraju ma padać deszcz, deszcz ze śniegiem, ale i sam śnieg. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na południu i zachodzie.

Najwięcej śniegu ma spaść na północy i północnym wschodzie. Przeważnie będzie to od 1 do 5 centymetrów. Miejscami natomiast należy spodziewać się pokrywy śnieżnej nawet do 10 centymetrów.

Pod koniec tygodnia śnieżne krajobrazy najprawdopodobniej zapanują już w całym kraju, będzie też trzymał całodobowy mróz - zapowiada twojapogoda.pl.

Nie można zatem rozstawać się z ciepłymi ubraniami. Trzeba mieć je pod ręką, bo zapewne w najbliższych dniach okażą się bardzo potrzebne.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić