Ekspert bije na alarm. To wydarzy się w ostatni weekend wakacji

23

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jaką pogodę zaserwuje nam ostatni weekend wakacji. Prognozy wskazują na to, że aura może być bardzo dynamiczna. Należy być gotowym zarówno na upał, jak i na burze.

Ekspert bije na alarm. To wydarzy się w ostatni weekend wakacji
Burza (Getty Images, Pawel Wewiorski)

Ten tydzień przebiega pod znakiem burzowo-upalnej aury. Przewidywania ekspertów wskazują na to, że takie warunki towarzyszyć będą również weekendowi.

Sobota wygląda źle. Burze, które wówczas wystąpią, mogą być bardzo groźne - powiedział Grzegorz Walijewski z IMGW, cytowany przez "Fakt".

Ekspert zapowiedział, że powróci front atmosferyczny, który przemieszcza się na zachód. - Po drodze trochę się wypada, ale zanim zawróci, łączy się z innymi frontami i z taką wzmożoną mocą powróci - zaznaczył Walijewski.

Jaki będzie weekend? Oto prognoza pogody

W piątek burze mają pojawić się na zachodzie naszego kraju. To będzie ciepły dzień. Podobnie zresztą jak sobota. Wówczas jednak burze wrócą z dużą mocą. - Będzie gorąco. Trzydziestki powinny być praktycznie w całym kraju, może jedynie na krańcach zachodnich, na południowym zachodzie pojawi się 27 stopni, front spowoduje, że tamten obszar tak bardzo się nie nagrzeje, w pozostałej części kraju do 33 stopni - przekazał przedstawiciel IMGW.

Wyraźnie podkreślił, że sobota będzie burzowa. - Opady punktowe będą niebezpieczne nie tylko ze względu na rzeki, problemem będzie opad, który spadnie w mieście, będzie powodował podtopienia i zalania - alarmuje Walijewski.

Jego słowa są bardzo niepokojące. Okazuje się, że opady mają sięgnąć 50 mm. Burze - według zapowiedzi Walijewskiego - mogą być bardziej intensywne niż w ostatnim czasie. Chodzi nie tylko o deszcz, ale i o porywy wiatru czy możliwość wystąpienia gradu.

W niedzielę cały ten front nie opuści naszego kraju, będzie się przemieszczać jeszcze przez centrum i wschód, więc - według środowych prognoz - centrum i wschód będą burzowe, zachód już spokojniejszy, ale chłodniejszy - przekazał ekspert IMGW, którego słowa przytacza "Fakt".
Zobacz także: Polka u podnóży Nanga Parbat. "W pewnym momencie nie wytrzymałam ze stresu"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić