Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Pilny alarm dla 9 województw. "Zagrożenie dla zdrowia i życia"

8
Podziel się:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. Tym razem są to alerty pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Gdzie będą obowiązywać?

Pilny alarm dla 9 województw. "Zagrożenie dla zdrowia i życia"
Zdjęcia ilustracyjne (Getty Images, Infidels Photo Agency Ltd)

Wydano alerty pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Ostrzeżenia dotyczą województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i północnych rejonów województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Eksperci podają, że może tam wystąpić silny wiatr o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami mogą pojawić się burze. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk to aż 80 proc. Ostrzeżenia będą ważne do godz. 21:00 w piątek (27 maja).

Dla pięciu powiatów w woj. pomorskim (lęborski, pucki, Słupsk, słupski i wejherowski) i 13 powiatów woj. zachodniopomorskiego (białogardzki, goleniowski, gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, łobeski, policki, sławieński, Szczecin, świdwiński i Świnoujście) IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze o prędkości do 50 km/h, w porywach do 95 km/h.

IMGW ostrzega. Lepiej uważać!

Warto przypomnieć, że ostrzeżenia pierwszego stopnia wydaje się wtedy, gdy mają wystąpić warunki sprzyjające pojawieniu się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą doprowadzać do strat materialnych i zagrożenia dla zdrowia i życia.

A kiedy wydaje się alerty drugiego stopnia? Wtedy, gdy przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także: Już za chwile wakacje 2022. "Im bliżej wyjazdu, tym ceny są wyższe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
1324
miesiąc temu
Wiatr wieje, o boże, zostań w domu, weź szczepionke, i czytaj głupie artykuły
Bres
miesiąc temu
Silny wiatr 60-80 km/godz. !!! Przestancie bredzic. Skoro nie mocuje sie wiezby dachowej do zelbetowych wiencow ktore powinny konczyc mury scian, to i wiatr 40 km/godz.zerwie dach kryty blacha, eternitem czy innym g... i potem akcja w tv, doplaty do ubezpieczen, pinokio z wizyta, itp. Niech wyciagaja ze skarpet kase ktora zaoszczedzili nie robiac wiencow i in.-starczy na wszystko.
Agdy
miesiąc temu
Na Saharze w Egipcie jest burza piaskowa to automatycznie Sfinksowi czyści kuwetę i kotek jest szczęśliwy 🤣
Sonia
miesiąc temu
Napiszcie co z magisterką Lewandowskiego??? Tak szybko media wyciszyły sprawę??? Teraz trzeba tylko zrobić z poszkodowanego menagera złodzieja i sprawa przykryta.
Myślący
miesiąc temu
Jak u mnie wieje halny ponad 100km/h to nikt nic nie mowi
👀👀👀
miesiąc temu
Czym prędzej wejdźcie na tubę z filmami, w lupę wpiszcie 'to trzeba zobaczyć' i kliknijcie na ten 'z kanału grande connection' czas 50:10. To naprawdę musicie zobaczyć i podesłać znajomym zanim to usuną "słudzy ich narodu"...
Mici
miesiąc temu
Inflacja go Powstrzyma 🤣🤣🤣
Kukuniek
miesiąc temu
Cywilizacja turańska Edytuj Ukształtowana w starożytności na terenach Wielkiego Stepu. Nie rozwinęła trwałych więzi społecznych wyższych niż rodowe, ludność łączy się natomiast w celach wojennych w ordy, które w razie powodzenia mogą przybrać potężne rozmiary, nie są jednak trwałe i rozpadają się wraz ze śmiercią wodza lub jego porażką. Największe ordy utworzyli Hunowie, Turcy i Mongołowie (autor wyróżniał także kultury ojgurską, afgańską i turecką), do tej cywilizacji należą także Rosjanie i Kozacy (turańsko-słowiańskie kultury moskiewska i kozacka). Cała aktywność polityczna w ramach tej cywilizacji ma zdaniem Konecznego charakter wojskowy. Władców nie obowiązuje moralność (stąd Koneczny mówił o indywidualizmie tej cywilizacji). Nie rozwinęła żadnej z nauk, jednak szybko przyswajała sobie wszelkie wynalazki w dziedzinie wojskowości. Uznaje równoprawność monogamii, poligamii i konkubinatu. Pozornie panuje w niej indyferentyzm religijny, jednak często religia była w jej ramach wykorzystywana jako przyczyna wojen, nie miała natomiast nigdy wpływu na moralność publiczną czy stosunki społeczne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić