Maja Budka| 

Planujesz czerwiec 2022? Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend

2

W czerwcu, za sprawą Bożego Ciała, który jest dniem wolnym od pracy, przypada długi weekend. Te osoby, które wezmą urlop dzień później, czyli w piątek 17 czerwca, mogą mieć okazję do 4-dniowego wypoczynku. Dużo zależy jednak od tego, czy pogoda dopisze. Czy możemy liczyć na słońce?

Planujesz czerwiec 2022? Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend
(Adobe Stock)

Długi weekend przypada na drugą połowę czerwca. Zaczyna się świętem Bożego Ciała, które w tym roku odbędzie się 16 czerwca. W ten dzień ulicami miast i wsi kroczą barwne procesje, dlatego dobra słoneczna pogoda na pewno się przyda.

Wiele wskazuje na to, że czerwiec tego roku będzie ciepły, jednak pogoda lubi być kapryśna. Prognozy zapowiadają dużo ciepłych dni przeplatanych epizodami deszczu czy burz. Długoterminowe prognozy pogody również bywają nieprecyzyjne. Meteorolodzy na razie nie mają dla nas najlepszych wiadomości.

Pogoda na czwartek

Zapowiedzi na Boże Ciało nie wyglądają zachęcająco. W Warszawie możemy spodziewać się 16 °C i niewielkich opadów deszczu. Słabe opady możliwe są także miejscami na wschodzie i północy kraju. Zapowiadana temperatura maksymalna to 19 °C, a minimalna 15 °C.

Pogoda na piątek

Weekend może nie należeć do najbardziej słonecznych dni w miesiącu. Polacy mają prawo oczekiwać zachmurzenia niewielkiego lub dużego, zwłaszcza na wschodzie i północy kraju. Prawdopodobieństwo deszczu jest jednak mniejsze. Zza chmur może wyjść niewielkie słońce. Maksymalna zapowiadana temperatura to 22 °C, a najmniejsza 12 °C.

Pogoda na sobotę

W sobotę w całym kraju prognozowane jest przejściowe zachmurzenie. Miejscami mogą wystąpić deszcze. Kreski na termometrze zatrzymają się na 22 °C. Minimalna temperatura to 13 °C. Turyści w Gdańsku mogą tego dnia narzekać na najniższe temperatury w kraju.

Pogoda na niedzielę

Niestety, ale meteorolodzy nie przewidują przełomu w ostatnim dniu weekendu. Niedziela zapowiada się ciepła, ale pochmurna. Między chmurami powinno jednak pojawić się słonce. Nie oznacza to jednak złożenia parasolek. W niektórych miejscach Polski mogą mieć miejsce przelotne opady deszczu, a nawet ulewy.

W której części Polski będzie najcieplej?

Wybrzeże, góry, Mazury, a może grill w centrum Polski? Długi weekend to dobra okazja, aby udać się na krótki wyjazd nad morze, zdobywać szczyty i wybrać się na piesze wycieczki. Polskie morze ma swój urok nie tylko w słoneczną pogodę. W dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak stwierdzić, że pogoda w Gdańsku i okolicach nie będzie należała do plażowej. Na południu kraju, w górach będzie rzecz jasna chłodniej, jednak to nie powinno pokrzyżować planów piechurom. Jeśli nie straszne ci przelotne opady deszczu, weekend powinien należeć do udanych.

Podobnie entuzjaści żeglugi. Na Mazurach powinno być ciepło, choć niebo będzie zachmurzone. Najlepszym pomysłem na spędzenie długiego czerwcowego weekendu może okazać się spędzenie wolnego czasu na spacerach w centrum Polski, gdzie możliwość wystąpienia opadów deszczu jest niewielka.

Zobacz także: Pogoda na wakacje. Najnowsza prognoza z IMGW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić