Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Pogoda na 11 listopada. Jak przygotować się na Święto Niepodległości?

8

Już w tę sobotę, 11 listopada w Polsce będziemy świętować Święto Niepodległości. Warto wiedzieć, z jaką pogodą będziemy mieli do czynienia, by nie dać się zaskoczyć i ewentualnie zdołać przygotować się na niesprzyjającą pogodę.

Pogoda na 11 listopada. Jak przygotować się na Święto Niepodległości?
Marsz Niepodległości w 2022 r. (AKPA, Prończyk)

Święto Niepodległości nie zawsze pozwala nam na cieszenie się pogodną aurą - z uwagi na porę roku nie powinno być to żadnym zdziwieniem. Mamy tu oczywiście do czynienia z dniem wolnym, chociaż i tak w tym roku wypada on w sobotę, a więc jest to idealna okazja do odpoczynku czy spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. W takich sytuacjach liczy się oczywiście na odpowiednią pogodę.

Czy tak będzie tym razem? Prognozy meteorologiczne w zależności od rejonu Polski będą się mocno różnić. Cały weekend 11-12 listopada będzie jednak ogółem rzecz biorąc stał pod znakiem chłodu oraz opadów deszczu - gdzieniegdzie przelotnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekord Polski i gigantyczne biało-czerwone flagi na niebie. Tak uczcili Święto Niepodległości

Święto Niepodległości 2023. Gdzie pogoda będzie najlepsza?

Centrum kraju i Pomorze spowite będą chmurami, a mieszkańcy tych regionów powinni spodziewać się deszczowego Święta Niepodległości. Popadać może również na wschodzie i południu Polski. Aura może za to zaskoczyć w górach - według informacji IMGW, w Tatrach i na Podhalu może spaść deszcz ze śniegiem oraz śnieg.

Najlepszą pogodą 11 listopada będzie mogli za to pochwalić się mieszkańcy zachodu Polski. Jeśli prognozy się sprawdzą, w Wielkopolsce i w Lubuskiem powinniśmy mieć suchy Święto Niepodległości. Na Dolnym Śląsku za to jeżeli już popada, to lekko i pod wieczór.

Najcieplejszym miejscem w Polsce również będzie zachód, a także rejony położone nad morzem - temperatura tam ma sięgnąć nawet 9 stopni Celsjusza. Trudno więc będzie pozbyć się kurtek czy płaszczy, ale bynajmniej nie będziemy zamarzać. Nawet na wschodzie w ciągu dnia termometry mają pokazać 6 stopni Celsjusza. W Zakopanem termometry pokazać zaś mają 4 stopnie Celsjusza.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić