Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Pogoda na święta. Jaka będzie Wigilia, Boże Narodzenie i drugi dzień świąt?

0

Święta już za parę dni. Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda na Wigilię, czy w tym roku spadnie śnieg na Boże Narodzenie i czy w drugi dzień świąt zapowiada się mróz. Sprawdziliśmy pogodę na święta.

Pogoda na święta. Jaka będzie Wigilia, Boże Narodzenie i drugi dzień świąt?
Pogoda na święta 2020 (PAP, Darek Delmanowicz)

Pogoda na święta. Temperatura w Wigilię 24 grudnia

Synoptycy zapowiadają, że w czasie świąt możemy spodziewać się temperatur na plusie. Najcieplejsza będzie Wigilia 24 grudnia. Na ten dzień meteorolodzy zapowiadają od 7 do 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na 25 i 26 grudnia - pierwszy i drugi dzień świąt

W Boże Narodzenie 25 grudnia i uroczystość świętego Szczepana 26 grudnia też nie będzie zbyt niskich temperatur. Choć według prognoz będą one nieco niższe niż w Wigilię - w granicach 0-4 stopni Celsjusza. Należy się też spodziewać opadów.

Pogoda na święta. Przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Gdzie będzie śnieg?

Synoptycy prognozują, że w pierwszy i drugi dzień świąt pojawią się tylko przelotne opady śniegu i deszczu. 25 grudnia można się ich spodziewać na Pomorzu i Podkarpaciu. 26 grudnia - na południu, wschodzie i w centrum kraju.

Jeśli ktoś liczył na białe święta, to w tym roku raczej będzie rozczarowany. Z uwagi na temperatury na plusie śnieg, który spadnie, nie utrzyma się długo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić