aktualizacja 

Wszystkie stopnie ostrzeżeń IMGW! Pogodowy koszmar w Polsce

6

Pogoda w Polsce zmieniać się będzie jak w kalejdoskopie. Pierwszy weekend sierpnia 2022 roku przyniesie gwałtowne zwroty i niebezpieczne zjawiska w niemal całym kraju. Prognozy synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie zostawiają złudzeń. Trzeba będzie uważać nie tylko na upały, ale i burze z gradem oraz porywisty wiatr. Co wynika z najnowszych zapowiedzi ekspertów IMGW? Oto prognoza pogody dla Polski.

Wszystkie stopnie ostrzeżeń IMGW! Pogodowy koszmar w Polsce
Burza z piorunami - zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Pogoda w Polsce latem potrafi zaskoczyć. Od niemal 40 stopni Celsjusza do zaledwie kilkunastu kresek nad zerem, od skwaru w pełnym słońcu do gwałtownych burz z ulewnymi opadami i wyładowaniami atmosferycznymi. Nigdy nie wiadomo, czego spodziewać się na dłuższą metę. Choć często zdarza się, że długoterminowe prognozy pogody dla Polski okazują się nietrafione, eksperci potrafią dokładnie przewidzieć, co stanie się za kilka bądź kilkanaście godzin. Niestety, w rozpoczynający się weekend sprzyjającą aurą nacieszymy się tylko przez moment.

W późne piątkowe popołudnie 5 sierpnia wciąż obowiązują ostrzeżenia pogodowe IMGW trzeciego stopnia dla części zachodnich powiatów. Alerty te mówią o upale sięgającym nawet 36 stopni Celsjusza. W niemal całym kraju mamy natomiast do czynienia z ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia. Gorąca aura niebawem zacznie odchodzić w niepamięć. W niektórych województwach czekają nas burze z piorunami i opady, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Warto zaznaczyć, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało już SMS-y z alertami do milionów obywateli. Czego dotyczą komunikaty?

Pogoda w Polsce. IMGW i RCB publikują ostrzeżenia! Fatalne prognozy

Wieczorem i w nocy (z 5 na 6 sierpnia) możliwe są gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Alert RCB obowiązuje dla województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz części województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Bądźcie uważni i ostrożni! - czytamy na Twitterze RCB.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostrzeżenia pogodowe dla Polski, o których pisze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczą jeszcze większego obszaru. Jak czytamy w komunikatach IMGW, burze z gradem mogą wystąpić również w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim i śląskim.

W sobotę 6 sierpnia najgoręcej będzie na południowym wschodzie kraju. Niedziela 7 sierpnia przyniesie już nieco spokojniejszą aurę. Pogoda w Polsce na moment się ustabilizuje.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022. Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić