Polska znajdzie się pod śniegiem?! Zaskakująca prognoza Amerykanów

33

Coraz więcej osób zastanawia się, jaka będzie zima 2021. Swoje przewidywania przedstawili Amerykanie. Wszystko wskazuje na to, że na brak śniegu narzekać nie będziemy!

Polska znajdzie się pod śniegiem?! Zaskakująca prognoza Amerykanów
Śnieg (Getty Images, Olaf Michalak / EyeEm)

Jesień daje się we znaki, a powoli zbliża się też zima. Jak tym razem przebiegać będzie najchłodniejsza pora roku? Najnowszy model pogodowy opracował portal AccuWeather i synoptycy Tyler Roys i Alan Reppert.

Sygnalizują oni m.in. wystąpienie zjawiska "La Nina", które polega na tym, że temperatura powierzchni Oceanu Spokojnego w okolicach wybrzeży Ameryki Południowej będzie niższa od przeciętnej.

Ma to wpływać na kształtowanie pogody na całym świecie. Z uwagi na to zjawisko zima we wschodniej Europie - m.in. we wschodniej Polsce - ma być bardzo mroźna!

Zima 2021. Będzie mnóstwo śniegu?

Amerykanie przewidują, że syberyjskie temperatury dopadną też mieszkańców centrum i zachodu Polski. Eksperci zapowiadają również opady śniegu przekraczające zeszłoroczne normy.

Częste inwazje zimnego powietrza na Europę Wschodnią stworzą perfekcyjne warunki do występowania śnieżyc - mówi meteorolog AccuWeather Jason Nicholls, cytowany przez TVN24.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić