Jechali na spacer z psem. Zabiła ich potężna wichura

230

Tragedia podczas potężnych wichur we Wrocławiu. Dwie osoby oraz ich pies nie żyją przez drzewo, które spadło na ich samochód w okolicach ulicy Żużlowców. Na razie nie wiadomo, kim są ofiary. Na Dolnym Śląsku z powodu silnego wiatru nie żyją już cztery osoby.

Jechali na spacer z psem. Zabiła ich potężna wichura
Na samochód z powodu silnego wiatru spadło drzewo (PAP)

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek po godzinie 13. Kobieta i mężczyzna jechali samochodem ulicą Żużlowców we Wrocławiu ze swoim psem. Jak informuje "Super Express", okolica ta jest częstym celem spacerów.

Jechali z psem na spacer. Nie żyją

Niespodziewanie z powodu silnego wiatru na skodę, którym podróżowali mężczyzna i kobieta, spadło drzewo. Niestety, mimo podjętej reanimacji zarówno mężczyzna, jak i kobieta zmarli. Nie żyje również ich pies.

W tej chwili nie wiadomo, kim są ofiary. Jak podaje policja, mieli około 30 lat. Teraz trwa identyfikacja ciał, w piątek najprawdopodobniej będzie można poznać tożsamość nieżyjących osób.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

3,2 tys. interwencji w czwartek

Brygadier Karol Kierzkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał, że w czwartek do godziny 14.30 w związku z silnym wiatrem straż pożarna odnotowała ponad 3,2 tys. interwencji. Najwięcej z nich w województwie dolnośląskim.

Wichura na Dolnym Śląsku zaczęła się już od około godz. 12.30, a ostrzeżenie o silnym wietrze IMGW wydało już w środę, 20 października. W czwartek o godz. 13.32 podniosło stopień ostrzeżenia z pierwszego na drugi. Wiatr wiał z prędkością nawet do 100 km na godzinę.

Nie żyją cztery osoby

Z powodu żywiołu tylko na Dolnym Śląsku nie żyją cztery osoby. Jak podaje "Wyborcza", zginęły przez poprzewracane drzewa. Kilka innych zostało rannych, między innymi w Wałbrzychu przechodzień został przygnieciony przez konar w parku Sobieskiego. Służby apelują o zachowanie ostrożności. Wichura ma trwać do rana.

Zobacz także: Pomoc imigrantom przy granicy z Białorusią. "Prawo od nas tego wymaga"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić