Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Szokująca prognoza. Temperatura przekroczy 40 stopni?!

24
Podziel się:

Aktualnie nasza planeta znajduje się w okresie przejściowym. W najbliższych miesiącach półkula północna będzie się stopniowo schładzać, a południowa - ocieplać. Serwis dobrapogoda24.pl donosi tymczasem, że mogą paść rekordy pod kątem temperatury.

Szokująca prognoza. Temperatura przekroczy 40 stopni?!
Prognoza dla Chin na początek października (Pixabay, wxcharts.com)

Aktualnie ekstremalne upały goszczą w północnej Afryce, Bliskim Wschodzie, Meksyku czy Australii. Temperatury przekraczają tam ostatnio 40-45 stopni Celsjusza.

Najnowsze prognozy temperatury zapowiadają, że do ciekawej sytuacji może dojść na początku października na południowym wschodzie Chin, gdzie temperatura po raz pierwszy w historii być może osiągnie lub przekroczy 40 st. C w tym miesiącu - donosi dobrapogoda24.pl.

Mamy do czynienia z absolutnie zaskakującymi zapowiedziami. Jeżeli odnajdą one odzwierciedlenie w rzeczywistości, to odnotujemy rekordową falę upałów w tej części planety o tej porze roku.

"Eksplozja piekielnego żaru"

Wspomniany serwis prognozuje wystąpienie w Chinach "eksplozji piekielnego żaru". Czegoś takiego w październiku jeszcze w tym regionie nie było.

Jeśli prognozy się sprawdzą, to będziemy mieć wydarzenie pogodowe bez precedensu, bo w Chinach w październiku jeszcze nigdy w historii nie notowano temperatur maksymalnych powyżej 40 st. C - zaznacza wyraźnie dobrapogoda24.pl.

Eksperci od pogody zakładają, że temperatury na początku października na południowym wschodzie Chin mogą być miejscami w rejonie największego upału nawet o 7-14 stopni Celsjusza wyższe od normy wieloletniej dla tej pory roku.

Możliwa fala ekstremalnych upałów ma być jednak relatywnie krótka. Specjaliści zapowiadają, że już po 2-3 dniach zostałaby wyparta przez chłodny front atmosferyczny.

Jeżeli chodzi natomiast o Polskę, to tutaj jeszcze nigdy nie odnotowano w październiku temperatury przekraczającej 30 st. C. Polski rekord wynosi 28,9 st. C (4 października 1996 roku, Trzebiechów).

Zobacz także: Witek zastąpi Morawieckiego? "Trzymam kciuki za kobiety, ale w tym przypadku nie ma znaczenia"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Hmm
2 miesiące temu
Ludzie kupcie sobie na allegro nasiona paulowni omszonej i wysiejcie na wiosnę tam gdzie chcecie mieć chłód i ochronę od upałów. Inna nazwa to oxytree i rośnie 3-4 metry w rok (youtube). Ja planuje z jednej strony miskant olbrzymi a z drugiej paulownię ze słonecznikami
Bocian
2 miesiące temu
Dalej wycinajcie lasy. Niech i u nas będzie pustynia. Postem strasznie upałami
Niemoge
2 miesiące temu
Ahahahahahahahahah
niestety
2 miesiące temu
geo-inżynieria
Dziadzia
2 miesiące temu
Niby ocieplenie a lata coraz chlodniejsze bzdury jak z korona
Geotermia
2 miesiące temu
Watykan wciskając się w ziemię pod ciężarem zrabowanego złota wywołuje różne anomalia
Ghghn
2 miesiące temu
A niech się smażą to najwięksi truciciele, należy się im
PISOWSKI SZAM...
2 miesiące temu
Ludzie!!! Nie stójcie w kolejkach po węgiel!!! Nie kupujcie drogiego węgla!!! Ma być ciepło. Zima odwołana!!!
Okopatrzy
2 miesiące temu
Przypominam, że planeta miała już fazy ocieplenia (dino world) czy wyziębienia (lodowiec w PL). Naturalne zmiany klimatu są przypisywane człowiekowi.
Csxs
2 miesiące temu
Majstrowaniu przy pogodzie. Już w latach 70-tych mieli takie zabawki.
Morave Mateus...
2 miesiące temu
Problem z węglem sam zniknie
emeryt
2 miesiące temu
czekam aż pis uchwali, że w wolsce nie będzie zimy iinflacji,bo jak sobie przypominam modły o deszcz w sejmie już były.........
123
2 miesiące temu
A próby jądrowe to kto na świecie robi ? Myślicie że to jest bez znaczenia dla przyrody. Nam wciskają kit żebyśmy nie palili śmieciami a USA, CHINY ROSJA KOREA INDIE JAPONIA ANGLIA PAKISTAN I FRANCJA przeprowadziły łącznie ponad 2000 takich prób. A samoloty których jest coraz więcej nad naszymi głowami to są z napędem elektrycznym ?
aaa - PROSZĘ ...
2 miesiące temu
Zmiany klimatyczne rozumiane przez niektórych jako ocieplenie klimatu nie oznaczają wielkich upałów przez cały rok. Chodzi o średni wzrost temperatury, co choć dla nas słabo zauważalne w istotny sposób przekłada się na klimat. Chodzi o rozchwianie klimatu skutkujące dużym zwiększeniem przypadków suszy, nawalnych opadów, powodzi czy huraganów. To nie jest przesunięcie stref klimatycznych (bo to gospodarczo może nawet dałoby się wykorzystać), ale istna sieczka pogodowa mająca krytyczny wpływ na gospodarkę, infrastrukturę, migracje itd.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić