aktualizacja 

To naprawdę zbliża się do Polski. Lepiej przeczytaj

124

Do Polski nadciągają ekstremalne upały. Możliwy jest scenariusz, że to właśnie sierpień przyniesie najwyższą temperaturę w trakcie wakacji 2022. Nie są to dobre informacje w kontekście suszy hydrologicznej.

To naprawdę zbliża się do Polski. Lepiej przeczytaj
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Siriporn Kaenseeya / EyeEm)

Pogodowi eksperci donoszą, że upały wrócą do Polski w ciągu najbliższych dni. Bardzo możliwe, że czekają nas najgorętsze dni w tym roku! Niestety, upałom nie będą towarzyszyć deszcze, co może pogłębić suszę.

Fala upałów w Europie trwa w najlepsze. Niestety zjawisko to od najbliższych dni dotknie również Polski. Prognozy są bardzo złe. Wysokie temperatury i niedosyt opadów trwać może praktycznie do końca sierpnia w naszym regionie - informuje serwis fanipogody.pl.

Jednocześnie, zaznaczono, że stan wielu polskich rzek jest "dramatycznie niski". Opady są wręcz bardzo potrzebne. Na razie na horyzoncie ich nie widać, co niewątpliwie jest powodem do niepokoju.

IMGW wydaje ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już szereg ostrzeżeń. Należy się spodziewać, że z dnia na dzień zakres alertów będzie się zmieniać. Warto zatem śledzić najnowsze informacje przekazywane przez IMGW.

Z dotychczasowych doniesień możemy wywnioskować, że upały przyjdą do Polski od zachodu. W czwartek (11 sierpnia) ostrzeżenia pierwszego stopnia będą obejmować część województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. W kolejnych dniach upały mają już rozgościć się praktycznie w całym kraju.

Zobacz także: Najgorsza susza w Europie od 500 lat. Eksperci nie mają wątpliwości
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić