aktualizacja 

W weekend się zacznie. Polacy muszą być przygotowani

9

Jak pokazują najnowsze modele pogodowe, być może na początku czerwca czekają nas niespodziewane przymrozki. Temperatura ma spaść w okolice 0 stopni Celsjusza, a nie jest wykluczone, że będzie jeszcze zimniej. W czerwcu taki spadek temperatury to bardzo rzadkie zjawisko.

W weekend się zacznie. Polacy muszą być przygotowani
Pogoda sprawi nam niespodziankę, będą pierwsze przymrozki (Pixabay)

Wiosna w pełni, temperatura idzie w górę i wreszcie możemy cieszyć się słońcem. Jak się okazuje, czeka nas jednak niezbyt miła niespodzianka w pogodzie.

I to już w najbliższy weekend, gdy temperatura nocą znacznie spadnie. Okazuje się, że jest duża szansa, że wystąpią przymrozki. I to wcale nie jest żart.

W czerwcu znaczne spadki temperatur zdarzają się stosunkowo rzadko, ale to zjawisko występowało już w przeszłości. Jak się okazuje, czeka nas niemiły spadek temperatur na koniec tygodnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie

Gdy wydawało się, że wiosna rozgościła się w Polsce w pełni, a słupki temperatury przekroczyły 20 stopni Celsjusza, w najbliższy weekend przyjdzie ochłodzenie.

To nie wszystko, w Polsce mogą wystąpić przymrozki.

Z aktualnych prognoz szczególnie chłodna noc będzie z piątku na sobotę. Temperatura wahać się będzie między 2 a 5°C, a niewykluczone jeszcze większe spadki temperatury. Przy gruncie istnieje spore ryzyko przymrozku - alarmują Lubuscy Łowcy Burz.

Spadki temperatur oraz przymrozki to efekt napływającego nad nasz kraj polarnego powietrza. To ono będzie odpowiedzialne za chłodne weekendowe noce. Jak informuje IMGW, temperatura może spaść nawet poniżej zera.

Najchłodniej ma być na wschodzie i północnym wschodzie kraju. Co ciekawe, przymrozki w czerwcu to nie nowość, przed rokiem również wystąpiły w tym okresie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W połowie czerwca 2022 do Polski dotarła fala zimnego powietrza znad Grenlandii. Ochłodziło się, a najniższe temperatury zanotowano miejscami na zachodzie, południu i w centrum kraju.

Termometry pokazywały tam zaledwie 3-4 stopnie, a przy gruncie 1-2 stopnie. Poniżej zera temperatury spadły górach. W tym roku ma być podobnie, a ten model pogodowy wydaje się sprawdzać.

Na pocieszenie trzeba przypomnieć, że czeka nas ciepły i słoneczny tydzień. Padać będzie tylko przelotnie, na południu oraz wschodzie może sporadycznie zagrzmieć.

Słupki rtęci zaczną spadać w sobotę i niedzielę, będzie o kilka stopni mniej, niż w tygodniu. W nocy będzie najchłodniej. Warto pamiętać by zabezpieczyć rośliny domowe na balkonach i tarasach przed niską temperaturą.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić