aktualizacja 

Załamanie pogody. Przerażające nagranie ze Śląska trafiło do sieci

36

Do apokaliptycznego wręcz załamania pogodowego doszło na Śląsku. Mieszkańców Zdzieszowic zaskoczyła nagła i gwałtowna burza z silnym wiatrem i deszczem. Nagranie, które wygląda jak materiał wideo z wybrzeży USA, opublikowano na Twitterze.

Załamanie pogody. Przerażające nagranie ze Śląska trafiło do sieci
Ogromna ulewa, silny wiatr - to efekt przejścia superkomórki burzowej (Twitter)

Profil "Sieć Obserwatorów Burz" pokazał materiał wideo nadesłany przez internautkę. Widać na nim nadzwyczaj gwałtowną burzę, która przeszła przez Zdzieszowice we wczesnych godzinach porannych (około 8:00).

Deszcz i wiatr były tak silne, że w kadrze mało co widać. Na nagraniu zauważymy drzewa, które wyginają się we wszystkich kierunkach, latające elementy z ulicy i strumień wody.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To efekt superkomórki burzowej, która przeszła m.in. nad województwem opolskim. Ta przyniosła m.in. trąby powietrzne w regionie oraz grad wielkości kurzych jaj. W wielu miejscach doszło do podtopień, a zniszczenia sięgają milionów złotych.

Wielokrotnie musieli interweniować strażacy.

Zalanych zostało wiele piwnicy i terenów posesji, z kolei drogi stały się często nieprzejezdne. To ogromne utrudnienie dla mieszkańców naszego regionu – poinformował mł. kpt. mgr inż. Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w rozmowie z zdzieszowice.naszemiasto.pl.

Deszcz i grad były tak silne, że doprowadziły do zatamowania ruchu i powstania korka na autostradzie A4. Jego długość sięgała nawet 15 kilometrów. Szkody objęły rejon Wrocławia, Opola, Katowic i innych miejscowości w tym obszarze.

Synoptycy przepowiadają kolejne burze na weekend

W Polsce trwa prawdziwy, pogodowy rollercoaster. Synoptycy przewidują, że do czwartku będziemy w rejonie powietrza suchego i ciepłego. Chłodne są natomiast noce (niekiedy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza).

Od piątku czeka nas załamanie pogodowe. Prognozy wskazują na przejścia kolejnych superkomórek burzowych. Szczególnie intensywnie będzie po południu i wieczorem.

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić