Zimno i mgliście. Słońce w Polsce tylko dla wybranych

3

Śnieg nadal utrzymuje się praktycznie w całej Polsce. W niektórych regionach nastąpił nawet przyrost pokrywy śnieżnej o kilka centymetrów. Według najnowszych prognoz pogody, taka aura utrzyma się jeszcze przez kilka dni. W piątek za oknami większości kraju pojawią się chmury i będzie ograniczona widzialność. Niektórzy jednak będą mogli cieszyć się choć odrobiną słońca.

Zimno i mgliście. Słońce w Polsce tylko dla wybranych
Zimno i mgliście. Słońce w Polsce tylko dla wybranych (Pixabay)

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że na odrobinę słońca mogą liczyć mieszkańcy południowego-zachodu. Tam właśnie zabraknie również w piątek opadów śniegu.

Na zachodzie, południu i w centrum do godzin okołopołudniowych mogą utrzymywać się marznące mgły ograniczające widzialność tylko do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od -6°C na północnym wschodzie, około -1°C w centrum, do 1°C na zachodzie i na wybrzeżu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h. Miejscami ślisko na drogach i chodnikach - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jarmarki bożonarodzeniowe we Włoszech. Magicznie i ciepło

Pogoda na weekend. Znów spadnie śnieg

Co nas czeka w sobotę i w niedzielę? W nocy nad województwa zachodnie znad Niemiec wkroczy już front z porcją chmur i opadów.

Na zachodzie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Lokalnie pojawią się marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna wyniesie od -10°C na północnym wschodzie, około -4°C w centrum, do -1°C na zachodzie i 0°C na wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat lokalnie nastąpi spadek temperatury nawet do -12°C.

Choć od kilku dni zapowiadana jest wielka odwilż i temperatury wynoszące nawet kilkanaście stopni Celsjusza, serwis Fani Pogody zamieścił informację o czekających nas wcześniej śnieżycach.

Pojawią się one już w nadchodzący weekend. A front, który je przyniesie, przemieszczać się będzie przez Polskę z zachodu na wschód. Według przewidywań spadnie od 5 do 10 cm śniegu, choć miejscami śnieżyce mogą przynieść nawet 10-20 cm białej pokrywy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić