TV Republika nowym liderem? Holecka dziękuje na antenie

71

W środę wieczorem, 1 maja, podczas emisji głównego pasma wiadomości w TV Republika, oprócz omówienia plusów i minusów dołączenia do Unii Europejskiej, dużo czasu poświęcono rekordowym wynikom oglądalności stacji. Punktem odniesienia były dane zebrane w piątek, 26 kwietnia. Tego dnia statystyki kanału Tomasza Sakiewicza okazał się być niezwykle pomyślne.

TV Republika nowym liderem? Holecka dziękuje na antenie
Danuta Holecka w programie informacyjnym "Dzisiaj" (TV Republika)
Nie mam najmniejszej wątpliwości, że jest to tylko kwestią czasu, gdy po prostu będziemy najchętniej oglądaną telewizją w Polsce - padło z ust Michała Rachonia na wstępie programu.

Trzy grosze dorzuciła też Danuta Holecka, jedna z prowadzących "Dzisiaj": "TV Republika cały czas pnie w górę. Dziękujemy za zaufanie".

Tomasz Sakiewicz kilka dni temu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w piątkowy wieczór jego stacja odnotowała wyższe wskaźniki oglądalności niż TVN24. W trakcie programu "Dzisiaj" w środę 1 maja podano więcej informacji na ten temat. Zaprezentowano między innymi "wykres oglądalności stacji informacyjnych z dnia 26 kwietnia 2024 r.", który pokazał, że TV Republika przez konkretne godziny była liderem na rynku.

TV Republika zyskała pozycję lidera w okolicach godziny 17, podczas emisji "Expresu Republiki". Następnie TVN24 odzyskał prowadzenie, ale pomiędzy 19:00 a 19:25, stacja należąca do Sakiewicza ponownie wysunęła się na pierwszą lokatę. W czasie emisji programu "Dzisiaj", prowadzonego wtedy przez Holecką, oglądalność przekroczyła 400 tys. widzów, podczas gdy TVN24 mógł pochwalić się liczbą dwukrotnie mniejszą.

Zobacz także: Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków

Liderem oglądalności stawał się naprzemiennie jeden lub drugi nadawca, co kilkadziesiąt minut po godzinie 20. TV Republika ponownie wysuwała się na prowadzenie dzięki programom takim jak "AGORA Klarenbacha", "Kulisy Manipulacji" czy "Piachem w tryby". "To wielka piątka TV Republiki, która zdeklasowała rywali" – powiedział Konrad Chmioła, autor materiału.

W piątek z TVN24 i wszystkimi pozostałymi stacjami informacyjnymi wygrywały zarówno programy, które w ramówce są od niedawna, jak i te, które są naszymi okrętami flagowymi od lat. "Kulisy Manipulacji" i "Dzisiaj" to programy, które są z nami od początku istnienia stacji, a "Express Republiki", "Agora Klarenbacha" i "Piachem w tryby" to nasze nowe propozycje – podsumował sytuację dyrektor programowy Republiki, Michał Rachoń.
Autor: ALG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić