Zabrała telefon kierowcy ciężarówki. Okazało się, że okradła mordercę

24

Pewnego dnia bezdomna kobieta włamała się do ciężarówki i ukradła telefon 52-letniemu kierowcy pojazdu. Po przejrzeniu jego zawartości okazało się, że znajdują się w nim makabryczne zdjęcia ukazujące zabójstwa dwóch kobiet. Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję, a mężczyzna zatrzymany.

Zabrała telefon kierowcy ciężarówki. Okazało się, że okradła mordercę
Pewnego dnia bezdomna kobieta włamała się do ciężarówki i ukradła telefon 52-letniemu kierowcy pojazdu. Po przejrzeniu jego zawartości okazało się, że znajdują się w nim makabryczne zdjęcia ukazujące zabójstwa dwóch kobiet (unsplash.com)

W czwartek 22 lutego 2024 r. Brian Smith, 52-letni mieszkaniec Republiki Południowej Afryki usłyszał wyrok sądu w Anchorage na Alasce (USA) w sprawie zabójstwa dwóch kobiet - Kathleen Henry i Veroniki Abouchuk.

Kathleen Henry została zamordowana we wrześniu 2019 r., a Veronika Abouchuk w 2017 lub 2018 r. Obie ofiary pochodziły z Alaski. Zbrodnie 52-latka wyszły na jaw 30 września 2019 roku. Stało się to przez zupełny przypadek.

Jak dowiadujemy się z zagranicznych mediów, 30 września 2019 r. bezdomna kobieta dokonała włamania do ciężarówki Briana Smitha, po czym ukradła mu telefon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Seryjny morderca z Meksyku. Makabryczne odkrycie pod domem lokalnego rzeźnika

Okazało się, że znajdują się na nim zdjęcia i materiały wideo dokumentujące morderstwo Kathleen Henry, popełnione przez 52-latka w pokoju hotelu Marriott w Anchorage. Zabezpieczono 39 fotografii i 12 filmów.

Zdjęcia i filmy pokazano ławie przysięgłych podczas procesu.

Widzieliście, jak oskarżony wielokrotnie dusił Kathleen Henry. Widzieliście, jak nadepnął na jej gardło, widzieliście, jak nadepnął na jej brzuch — mówiła zastępczyni prokuratora Heather Nobrega dla magazynu "People" cytowanego przez "Fakt".

Podczas przesłuchania Smith przyznał się także do drugiego morderstwa. Pod nieobecność żony zaprosił Veronikę Abouchuk do swojego domu i zabił kobietę, strzelając jej w głowę. Swoją zbrodnię argumentował tym, że ofiara nie chciała wziąć prysznica.

Podczas następnej rozprawy sąd zdecyduje o długości kary dla oskarżonego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić