21-latek będzie objawieniem polskich skoków? Zapowiada walkę

10

Postawa Kacpra Juroszka jest niewątpliwie jedną z największych niespodzianek w reprezentacji Polski podczas sezonu letniego. 21-latek zapowiada walkę o miejsce w Pucharze Świata.

Kacper Juroszek objawieniem w polskich skokach? (Instagram, Kacper Juroszek)

W niedzielę dobiegł końca cykl Letniego Grand Prix 2022. Królem lata po raz kolejny okazał się Dawid Kubacki, który sukces przypieczętował zwycięstwem w ostatnich zawodach w Klingenthal.

Po zakończeniu cyklu z obozu kadry płyną jeszcze inne pozytywne wnioski. W ostatnich latach dużo mówiło się o tym, że Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła robią się coraz starsi, a następców na poziomie Pucharu Świata brakuje.

Sezon letni pokazał, że wcale tak być nie musi. 23-letni Paweł Wąsek zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej LGP, a z bardzo dobrej strony pokazywał się także 21-letni Kacper Juroszek.

Juroszek jeszcze nigdy nie zdobył punktów w Pucharze Świata. Latem punktował w trzech konkursach LGP. Życiowy wynik osiągnął w Hinzenbach, gdzie zajął dziewiątą lokatę. Dobrze spisał się także w Klingenthal, zajmując 13. miejsce.

Zaczynam się lubić z tymi większymi skoczniami. Ale dużo treningów jeszcze przede mną, aby było lepiej. Jestem zadowolony. Fajnie przepracowałem lato. Przed nami jeszcze mistrzostwa Polski, więc będziemy mogli się sprawdzić - ocenił w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu.

Juroszek jeszcze nigdy nie był "etatowym" członkiem kadry na zawody Pucharu Świata. To może się zmienić.

Na pewno będę o to miejsce walczył - zapowiedział 21-latek.

Inauguracja Pucharu Świata 2022/23 odbędzie się 5 listopada w Wiśle.