aktualizacja 

Artur Szpilka zadebiutuje w MMA. Pierwsze informacje o jego rywalu

14

O tym, że Artur Szpilka może spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki, mówiło się już od dłuższego czasu. Oficjalne potwierdzenie przyszło 29 marca. - Mogę powiedzieć, że jest już naszym zawodnikiem - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW. Pojawiły się pierwsze doniesienia o jego potencjalnym rywalu.

Artur Szpilka zadebiutuje w MMA. Pierwsze informacje o jego rywalu
Artur Szpilka będzie walczył w MMA (Newspix)

Po 29 zawodowych walkach Artur Szpilka żegna się z boksem. We wtorek potwierdzony został jego transfer do organizacji KSW, która organizuje gale w mieszanych sztukach walki (MMA).

Informację potwierdził Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW. Przekazał w rozmowie z WP SportoweFakty, że "Szpila" otrzymuje liczne oferty, ale liczy na to, że premierowa walka z jego udziałem odbędzie się już na początku drugiego półrocza.

Od razu pojawiły się spekulacje, kto będzie rywalem Szpilki. Na tę chwilę pozostaje to niewiadomą, ale "Super Express" ujawnił nazwiska dwóch potencjalnych przeciwników 33-latka.

Artur Szpilka w MMA! Kto będzie jego rywalem?

Jednym z nich jest Sierhij Radczenko. Obaj zmierzyli się w ringu w marcu 2020 roku. Szpilka pokonał Ukraińca decyzją sędziów.

Niewykluczone jest także inne rozwiązanie. Nie jest tajemnicą, że "Szpila" popadł w konflikt z Krzysztofem Zimnochem. Obaj otwarcie za sobą nie przepadają.

Najchętniej zmierzyłbym się z nim w boksie, ale jak się nie uda, to pobijemy się gdzieś indziej - skomentował te doniesienia Zimnoch.
Zobacz także: "Szalona". Wideo z trenerką mistrza olimpijskiego robi furorę w sieci
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić