VDB| 

"Będziemy mieli chleb po 15 zł". Ostro skrytykował działania polityków

145

Okres przedwyborczy to często czas, w którym partie rządzące starają się przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Tym razem nie jest inaczej: znów mamy wiele obietnic. Robert Pasut, youtuber i gwiazda Fame MMA, wprost powiedział, co sądzi o programach socjalnych Prawa i Sprawiedliwości.

"Będziemy mieli chleb po 15 zł". Ostro skrytykował działania polityków
Robert Pasut o działaniach PiS (PAP, YouTube, Maciej Kulczyński)

Wchodzimy w decydujący okres przedwyborczej gorączki. Partie składają kolejne obietnice dla poszczególnych grup społecznych. Jednak zdaniem wielu ekspertów, sytuacja w 2023 roku jest bezprecedensowa. Wydatki planowane przez obecną partię rządzącą są wyjątkowo duże. Co więcej, na świecie panują czasy niepewności makroekonomicznej, m.in. ze względu na problemy z inflacją.

Robert Pasut ostro o politykach

Z tego powodu, zdaniem wielu ekspertów, w obecnej sytuacji powinno się bardziej racjonalnie podchodzić do obietnic wyborczych. Temat zyskał na tyle na popularności, że w tej sprawie wypowiedział się nawet popularny youtuber, Robert Pasut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Debiut i wygrana Piotra Liska w Fame MMA: "Wiedziałem, co potrafię"

W pewnym momencie wywiadu z Mateuszem Kaniowskim, Pasut przerwał rozmowę o swojej ostatniej walce w Fame MMA i zaczął mówić o polityce. Jego słowa z pewnością nie spodobają się zwolennikom Zjednoczonej Prawicy. Co sądzicie o tych słowach?

- Trzeba teraz pracować. Inflacja skacze i trzeba robić kasę. W tym kraju robi się coraz dziwniej, a jeszcze wybory do tego idą. Jak jeszcze dorzucą trochę datków socjalnych to będziemy mieli chleb za 15 zł. W c**j niebezpieczne jest przekupywanie wyborców. Bo jak będą się dalej licytować to skończymy w miejscu, w którym ludzie mniej ambitni będą dostawać kasę za nic, a bardziej ambitni będą na to płacić. To spowoduje wielką frustrację w społeczeństwie - mówił Robert Pasut.

To nie był pierwszy raz, kiedy Robert Pasut poruszał tematy polityczne. Przed ostatnią walką z Filipem Zabielskim zarzucał rywalowi prowadzenie nieoznakowanych działań promocyjnych na rzecz partii rządzącej. Oskarżenia dotyczyły materiałów o charakterze geopolitycznym zamieszczonych na kanale TikTokera. Jednakże wyniki badań wariografem wykluczyły te zarzuty.

Mocny spadek inflacji w Polsce

Przy tej okazji warto zauważyć, że inflacja CPI w Polsce spadła do poziomu 8,2% rok do roku. Po raz pierwszy od dłuższego czasu dynamika wzrostu cen osiągnęła jednocyfrowy poziom. Może to sugerować, że sytuacja makroekonomiczna w kraju zaczyna się stabilizować. Eksperci jednak przestrzegają przed nadmiernym optymizmem i zalecają poczekać na dane po wyborach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"Inflacja CPI w Polsce spada do 8,2% r/r z poziomu 10,1% r/r. Miesięcznie mamy -0,4%(!) przy oczekiwaniu 0,1% m/m. Warto jednak pamiętać, że ceny paliw spadły o 8,5% (PB95) w miesiąc, natomiast cena ropu w PLN zdrożała we wrześniu o prawie 16%" - napisali analitycy XTB.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić