VDB| 

Szok na konferencji Fame MMA. Mówili o Donaldzie Tusku

102

Nie spodziewano się tematów politycznych na konferencji przed Fame Friday Arena 2. Jednak na jednym z paneli poruszono kwestię niedawnych komentarzy geopolitycznych Filipa Zabielskiego, który przedstawił niekwestionowane dowody.

Szok na konferencji Fame MMA. Mówili o Donaldzie Tusku
Filip Zabielski w temacie Donalda Tuska (PAP, YouTube)

Filip Zabielski od lat jest jednym z czołowych polskich TikTokerów. Przez lata tworzył kontent rozrywkowy, ale niedawno zaczął angażować się w tematy geopolityczne. To zwróciło uwagę mediów, które oskarżyły twórcę o nieoznaczoną współpracę z Prawem i Sprawiedliwością, zwłaszcza że w jego materiałach otwarcie krytykowano Donalda Tuska.

Zabielski chwali polski rząd

Serię TikToków o tematyce geopolitycznej Zabielski rozpoczął od materiału dotyczącego polskiej energetyki. W tym materiale chwalono ostatnie działania rządu Zjednoczonej Prawicy, natomiast otwarcie skrytykowano współpracę Donalda Tuska z Władimirem Putinem sprzed lat.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Później pojawiło się jeszcze kilkanaście podobnych nagrań. Tylko pod jednym z nich oznaczono współpracę. Pozostałe nie miały takich adnotacji, co skłoniło media do postawienia zarzutów, że Filip Zabielski wprowadzał w błąd swoich fanów.

Robert Pasut przed Fame Friday Arena 2 postanowił sprawdzić ten temat, przeprowadzając profesjonalne badanie wariografem. Co ciekawe, Filip Zabielski nie miał co do tego żadnych zastrzeżeń i poddał się badaniu.

Wariograf wykluczył kłamstwo?

Wielu miało nadzieję, że badanie wyjaśni wszystko. Jednak okazało się, że wynik był niejednoznaczny. Eksperci wykluczyli jednak możliwość płatnej współpracy Filipa Zabielskiego z przedstawicielami rządu w swoich materiałach. To może wskazywać, że influencer po prostu prezentował swoje osobiste przemyślenia.

- Po prostu nagrałem filmik o suwerenności energetycznej Polski. Stwierdzałem fakty - mówił Filip Zabielski na konferencji przed Fame Friday Arena 2.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trener Mateusza Gamrota na gorąco po zwycięstwie w UFC! "Człowiek czasem naprawdę ma problemy emocjonalne"
- Trzeba próbować różnych rzeczy. W tym przypadku sprawdziłem się w temacie polityki, a nawet szerzej geopolityki. Sprawdziłem i teraz wiem jakie to było doświadczenie. Po prostu jestem trochę leniwy i temat się wyczerpał. Nie jest powiedziane, że do tego nie wrócę - dalej tłumaczył.

Gale Fame Friday Arena 2 odbędzie się już w piątek, 29 września. Oprócz wspomniej walki Filipa Zabielskiego z Robertem Pasutem fani freak fightów zobaczą kilka interesujących pojedynków. W walce wieczoru wystąpią Paweł Jóźwiak i Michał "Boxdel" Baron

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić