Boniek zwrócił się do Podolskiego. "U nas lubią szaraków"

6

Lukas Podolski w podcaście "Czwarta Trybuna" uderzył we władze Zabrza. Miasto jest właścicielem miejscowego Górnika, w którym obecnie występuje 38-latek. Jego ostre słowa spotkały się z aprobatą Zbigniewa Bońka.

Boniek zwrócił się do Podolskiego. "U nas lubią szaraków"
Na zdjęciu od lewej: Lukas Podolski i Zbigniew Boniek (Licencjodawca, LightRocket via Getty Images, Mikołaj Barbanell, SOPA Images, WP SportoweFakty Mateusz Czarneck)

Lukas Podolski dołączył do Górnika Zabrze w lipcu 2021 roku. W ostatnim czasie 38-letni piłkarz wszedł w konflikt z władzami miasta, które są właścicielem klubu. Podolski bez ogródek wypowiada się o sytuacji Górnika, wskazując problemy, z jakimi boryka się  zespół.

W rozmowie wyemitowanej w podcaście "Czwarta Fala" Podolski ocenił, że jego działalność na rzecz Górnika nie spotkała się z docenieniem ze strony władz miasta. 38-latek oznajmił, że pomógł klubowi m.in. w pozyskaniu kilku sponsorów, a nawet wspierał zarząd finansowo. Podolski wyznał też, że wyłożył 30 tys. złotych, by umożliwić transfer Daisuki Yokoty w lutym 2023 roku, a także pomógł w organizacji samolotu dla Japończyka.

I nigdy nie usłyszałem: "Lukas, dzięki, jak możemy Ci pomóc? Masz jakieś plany, w których możemy razem pracować" Jak z miasta nie usłyszysz nic takiego, to już wiesz, co to za ludzie. To czas na to, by pokazać im czerwoną kartkę. Jak oni nie szanują, tego co robisz… ja swoje dzieci uczę mówić "dziękuję", a tam jest atmosfera zazdrości. Jesteś tam wrogiem. To nie jest współpraca - grzmiał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jarosław Hampel: Derby Lubuskie zawsze czułem całym sobą

Na wypowiedź Podolskiego zareagował Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN skomentował post dziennikarza serwisu Goal.pl Przemysława Langiera, który przytoczył słowa 38-letniego Niemca. Boniek przekazał Podolskiemu wyrazy wsparcia, a także ocenił, że opisywana przez piłkarza Górnika sytuacja odzwierciedla polską mentalność.

U nasz szybko zapominają, poza tym bardziej lubią szaraków, przeciętnych. Taka cecha narodowa. Trzymaj się - napisał, oznaczając profil Podolskiego.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Władze Zabrza planują sprzedaż akcji Górnika, co ma doprowadzić do prywatyzacji klubu. Prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik zaproponowała nawet Podolskiemu rolę obserwatora tego procesu, jednak ten za pośrednictwem mediów społecznościowych odrzucił ofertę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić