VDB|

Inni mogą się tego uczyć. Piękne zachowanie Igi Świątek

13

Iga Świątek przegrała z Coco Gauff po dramatycznym meczu w półfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Jednak mimo tego niekorzystnego wyniku, Polka zachowała się w sposób godny gwiazdy światowego tenisa i znalazła chwilę czasu dla swoich najwierniejszych fanów. Wielu innych sportowców może brać z niej przykład.

Piękne zachowanie Igi Świątek (Twitter)

Wydawało się, że nie ma dla Igi Świątek lepszej rywalki na 1/2 turnieju WTA 1000 w Cincinnati niż Coco Gauff. Amerykanka, mimo że jest obecnie największą nadzieją tenisa w USA, nie potrafiła dotychczas wygrać z Polką ani jednego seta. To jednak zmieniło się w sobotę. Tym razem Gauff okazała się nieznacznie lepsza od liderki światowego rankingu po trzech niezwykle wyrównanych setach - 7:6(2), 3:6, 6:4.

Iga Świątek jako przykład dla innych

Przegrana po takiej batalii mogłaby wprowadzić w stan wielkiej złości wielu sportowców. Tak jednak nie było w przypadku Igi Świątek. Polka szybko przełknęła gorycz porażki i mimo braku awansu do finału prestiżowego turnieju znalazła chwilę dla swoich największych fanów.

Kamera uchwyciła, jak Polka szybko spakowała się, aby udać się do szatni. Po drodze została jednak zaczepiona przez grupkę fanów. Świątek zatrzymała się i spokojnie rozdawała autografy oraz pozowała do zdjęć. Można było nawet zauważyć krótką pogawędkę z fanami.

Takie zachowania niestety stają się coraz rzadsze. Niedawno było głośno o tym, jak w lekceważący sposób do swoich fanów podchodziła gwiazda kobiecego futbolu - Megan Rapinoe. Wówczas spotkało się to z potępieniem ze strony fanów i ekspertów na całym świecie.

Dobre wieści dla Igi Świątek

Mimo przegranej Iga Świątek może być zadowolona z faktu, że w Cincinnati zdobyła wystarczająco dużo punktów, aby pozostać liderką rankingu WTA. Największym zagrożeniem dla Polki była Aryna Sabalenka. W tym momencie, jednak, gwiazda polskiego tenisa może być pewna, że nawet gdyby zawodniczka zza naszej wschodniej granicy wygrała ten turniej, nadal będzie punktowo gorzej sklasyfikowana.