KW| 

Jak Robert Lewandowski został magistrem. Robił badania na blisko 400 studentach

13

Robert Lewandowski po 13 latach studiowania zakończył edukację w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Został magistrem. - Przebadał prawie 400 osób na wydolność na tanicie i składu ciała - mówi profesor Marek Rybiński.

Jak Robert Lewandowski został magistrem. Robił badania na blisko 400 studentach
Robert Lewandowski (PAP/EPA, PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS, LUKAS BARTH-TUTTAS)

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się! Do sukcesów sportowych dołożył kolejne osiągnięcie. Piłkarz obronił pracę dyplomową w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski został magistrem.

W niedzielę 'czwórka' z Hertą Berlin, a w poniedziałek piątka na egzaminie magisterskim. W dniu dzisiejszym Robert Lewandowski zdał na piątkę egzamin magisterski w Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie. Nowo upieczony magister wychowania fizycznego zakończył edukację akademicką. Serdecznie gratulujemy" - informowała Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie na Facebooku.

Robert Lewandowski studiował... 13 lat!

Profesor Marek Rybiński zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty, że piłkarz studiował na uczelni przez 13 lat. Ujawnił też, nad jakim tematem pracował przez ostatnie trzy lata snajper Bayernu Monachium.

Tematem pracy była analiza składu ciała i wydolności tlenowej studentów w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. To jest efekt jego dwuletnich badań. Przebadał prawie 400 osób na wydolność na tanicie (analizator składu masy ciała - dop. red.) i składu ciała - powiedział Rybiński.

Lewandowski mógł zdalnie obronić swoją pracę, ale od początku zaznaczał, że chce przylecieć i osobiście stanąć przed komisją. Nie przeszkodził nawet ligowy mecz z Herthą Berlin, który rozegrał w niedzielny wieczór i zakończył go z czterema golami. Sama obrona trwała niecałą godzinę.

Część oficjalna sprowadzała się do pytań, które były wcześniej przygotowane przez promotora, recenzenta, członków komisji. Natomiast w części nieoficjalnej wymienialiśmy poglądy na tematy bardzo fachowe: specyfiki treningu sportowego w Bundeslidze, reprezentacji - przyznał profesor.
Zobacz także: Iga Świątek większym talentem niż Agnieszka Radwańska? "Taka dziewczyna trafia się raz na milion"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić