Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

"Jestem żałosny". Polak nie gryzł się w język

5

Był nadzieją medalową mistrzostw Europy, ale rozczarował. Norbert Kobielski zajął 6. miejsce w finałowej rywalizacji w skoku wzwyż. Po zakończonych zmaganiach reprezentant Polski w rozmowie z TVP Sport w ostrych słowach podsumował swój występ.

Na zdjęciu: Norbert Kobielski (PAP)

Od 7 do 12 czerwca we włoskim Rzymie rozgrywane są lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Kibice reprezentacji Polski mieli już powody do zadowolenia z uwagi na zdobyte medale.

Sporą niespodzianką było to, że na najniższym stopniu podium stanął specjalizujący się w pchnięciu kulą Michał Haratyk. Natomiast rozczarowaniem okazał się występ Norberta Kobielskiego. Był on jedną z nadziei medalowych naszej kadry, a tymczasem nie włączył się w walkę o czołowe lokaty w rywalizacji w skoku wzwyż.

Kobielski pewnie przebrnął przez kwalifikacje. Później natomiast zaliczył udany start w finałowej rywalizacji, kiedy to zaliczył dwie pierwsze wysokości. Jednak po tym, jak w pierwszej próbie pokonał zarówno 2,17 m, jak i 2,22 poprzeczka zawieszona na 2,26 okazała się być za dużym wyzwaniem i po strąceniu jej trzykrotnie pożegnał się z walką o medale. Ostatecznie zajął 6. miejsce.

W rozmowie z TVP Sport lekkoatleta w mocnych słowach wypowiedział się o swojej dyspozycji.

- To co zrobiłem było żałosne. Dzisiaj jestem żałosny - brzmiały słowa Kobielskiego po niepowodzeniu.
- Forma była fajna. Skoki próbne fajne. To nie stało się przez stres. Nie potrafię sobie poradzić z dobrą dyspozycją. Nie wiem, co jest grane - dodał już w nieco spokojniejszym tonie wyraźnie niezadowolony reprezentant naszego kraju.

2,37 m to wynik, który dał Gianmarco Tamberiemu złoty medal. Włoch tym samym ustanowił rekord mistrzostw Europy. Podium uzupełnili jeszcze reprezentanci Ukrainy Vladyslav Lavskyy i Oleh Doroshchuk.