Kibice przerwali mecz trzy razy. Powód może szokować

1

Aż trzy razy sędzia musiał przerwać mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej pomiędzy Angolą a Egiptem. Wszystko za sprawą kibiców, którzy wybiegali na murawę. Nie wszczynali awantur, przyświecał im tylko jeden cel.

Kibice przerwali mecz Angola - Egipt (Twitter.com)

Trwają eliminacje do przyszłorocznego mundialu. W piątek zmagania toczyły się nie tylko w Europie, ale także m.in. w Afryce. W grupie F doszło do spotkania pierwszego w tabeli Egiptu z ostatnią Angolą.

Dość niespodziewanie gospodarze znaleźli się na dwubramkowym prowadzeniu. Jeszcze przed przerwą na 2:1 strzelił Mohamed Elneny, a w drugiej połowie do remisu doprowadził Akram Tawfik. Egipt zapewnił już sobie udział w trzeciej rundzie eliminacji.

Więcej niż o samym spotkaniu mówiło się jednak o zachowaniu kibiców. Ci aż trzykrotnie doprowadzili do przerwania meczu.

Kibice wtargnęli na boisko. Chcieli zrobić zdjęcie

Wszystko za sprawą pojawienia się na boisku Mohameda Salaha. 29-letni Egipcjanin jest w Afryce wielką gwiazdą. Kibice wykorzystywali wszystkie możliwe sposoby, aby zrobić sobie z nim selfie.

Policja miała pełne ręce roboty. Po raz pierwszy kibic wtargnął na murawę pod koniec pierwszej połowy. Spotkanie przerwano także na krótko w 68. i 88. minucie.

Salah od 2017 roku występuje w Liverpoolu. Do Anglii trafił z Romy za 42 mln euro. W reprezentacji rozegrał w ciągu 10 lat już 72 spotkania, w których strzelił łącznie 43 bramki. Teraz ma szansę wprowadzić Egipt na mundial. Z Afryki do Kataru pojedzie pięć zespołów.