Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Chcesz przejechać się autobusem? Musisz zrobić przysiady

3
Podziel się:

Mieszkańcy Klużu-Napoki w Rumunii mieli okazję przejechania się za darmo komunikacją miejską. Warunek był jeden - 20 przysiadów.

Chcesz przejechać się autobusem? Musisz zrobić przysiady
Mieszkańcu Kalużu-Napoki mogli skorzystać z komunikacji za darmo (Twitter.com)

Władze rumuńskiego miasta Kluż-Napoki postanowiły zachęcić swoich mieszkańców do zwiększenia aktywności fizycznej. Już w sierpniu tego roku mogli oni zobaczyć dość nietypowy jak dotąd przystanek. Przypominał on raczej ławkę rezerwowych na boisku.

Obok przystanku stanął też nieco inny biletomat. Pasażer chcący dostać bilet na przejazd autobusem za darmo musiał ustawić się w odległości 1,5 m od maszyny i zrobić 20 przysiadów. Otrzymany bilet pozwalał na darmowe przejazdy przez cały tydzień.

Chcemy rozwijać pilotażowy projekt Festiwalu Sportu w naszym mieście, Cluj-Napoca słynącym z promowania sportu i rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności. Mamy w Klużu kilka firm, które chcą zapewnić ciągłość tej inicjatywy i dziękujemy wszystkim! – powiedział Emil Boc, busmistrz Klużu-Napoki.

Mieszkańcy tego rumuńskiego miasta zrobili już ponad milion przysiadów. Dzięki temu wydano ok. 60 tys. biletów. Z akcji korzystać będzie można do końca roku.

Zobacz także: Sankcje dla Białorusi? Znamy stanowisko prezydenta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Stary
7 miesięcy temu
Dosyć to głupawe. Czy nie można jeździć autem i jednocześnie być aktywnym fizycznie
....
7 miesięcy temu
Fajny pomysł. Niestety znając "przedsiębiorczość" rodaków to u nas zrezygnowaliby z tego po tygodniu żeby nie zbankrutować... co to jest 20 przysiadów za tydzień jazdy za darmo. Nawet 24h bimet by się opłacał. Chociaż pewnie zaraz niepełnosprawni poczuliby się sdyskryminowani...
MamAuto
7 miesięcy temu
Autobusami jeździ tylko boiedota
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić