Wróć na
Mateusz Domański
|

Kibice wracają na trybuny! Premier podał konkrety

0
Podziel się

W piątek odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, a także prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Padły bardzo ważne informacje dotyczące powrotu kibiców na stadiony.

Kibice wracają na trybuny! Premier podał konkrety
Polscy kibice wracają na trybuny (Getty Images)
bCHiXdlx

19 czerwca polscy kibice znów zasiądą na trybunach. Od tej daty możliwe będzie wypełnienie 25 procent widowni. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki. - Piłka nożna jest potrzebna nam wszystkim. Sport również - mówił szef rządu. - Ogromnie się cieszę, że możemy obwieścić tę dobrą wiadomość - przekazał.

Bardzo się cieszę, że w trakcie miesiąca jesteśmy w stanie odmrozić polski sport. Od dzisiaj wracają też treningi żużlowej Ekstraligi. Za przykładem piłkarskiej Ekstraklasy idzie cały sport - zaznaczyła natomiast minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
bCHiXdlz

Kibice wrócą na trybuny, ale oczywiście wciąż czeka ich sporo ograniczeń. Fani będą musieli zachowywać bezpieczny dystans i przestrzegać innych zasad wytyczonych przez rząd.

Koronawirus. Jak będą wyglądać siłownie po powrocie? "Wiele osób czeka na wznowienie działaności"

Ewenement na skalę światową. W innych krajach nie zapadają takie decyzje

Jest mi niezmiernie miło mówić o tym, że jesteśmy pierwszym krajem, który wypracował protokół pozwalający kibicom wrócić na trybuny - zaznaczył Zbigniew Boniek, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Premier potwierdził, że na trybuny mogą ponownie wejść nie tylko kibice piłkarscy, ale i ci, którzy chcieliby oglądać mecze PGE Ekstraligi. Także i w tym przypadku możliwe jest zapełnienie trybun do 25 procent.

bCHiXdma
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić