Kłopoty organizatorów igrzysk w Pekinie. Koronawirus wśród personelu

6

Organizatorzy nadal walczą z nowymi przypadkami COVID-19, która pojawiają się nie tylko wśród przyjezdnych, ale również wśród pracowników związanych z igrzyskami w Pekinie.

Kłopoty organizatorów igrzysk w Pekinie. Koronawirus wśród personelu
Igrzyska olimpijskie w Pekinie potrwają od 4 do 20 lutego (Twitter.com)

Te dane mówią same za siebie. Jedenastu pracowników związanych z zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie było hospitalizowanych w ciągu 10 ostatnich dni w związku z zachorowaniami na COVID-19. Stan żadnego z nich nie jest jednak poważny.

To nie były pierwsze przypadki. Brian McCloskey, szef panelu ekspertów medycznych, powiedział, że od 23 stycznia wykryto w sumie 232 przypadki wśród osób związanych z igrzyskami. 163 z nich były wykryte na lotnisku po przylocie, a 69 wśród "miejscowych".

W sumie razem z trenerami, sportowcami, dziennikarzami, gośćmi i pracownikami miejscu będą 3 tys. osób. Organizatorzy mają nadzieję, że wdrożone przez nich procedury sprawią, że liczba zakażeń zacznie spadać, kiedy wszyscy będą już w Pekinie.

Przy pozytywnych zakażeniach wdrażana jest procedura. Zdrowi są automatycznie wpuszczani do olimpijskiej bańki. Wszyscy międzynarodowi goście są codziennie testowani, mają oficjalny transport, nie ma mowy o szukaniu czegoś na własną rękę.

Osoby z pozytywnymi wynikami trafiają na izolację. Dwa negatywne wyniki pozwalają im na powrót do wioski olimpijskiej. Podczas igrzysk rozdanych zostanie 109 kompletów medali.

Zobacz także: Jak nie korzystać z wyciągu narciarskiego? Zabawne nagranie ze Stacji Czarny Groń w Małopolsce
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić