Polska olimpijka wciąż w izolacji. Poruszające słowa

5

Panczenistka Natalia Czerwonka miała być jedną z dwóch chorążych podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich. Już w Pekinie otrzymała jednak pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafiła do izolacji, w której przebywa od blisko tygodnia. Zamieściła w sieci poruszający wpis.

Polska olimpijka wciąż w izolacji. Poruszające słowa
Natalia Czerwonka wciąż przebywa w izolacji (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Zaraz po przylocie do Pekinu pięciu reprezentantów Polski uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. W tym gronie znalazła się Natalia Czerwonka, która pełnić miała wraz ze Zbigniewem Bródką funkcję chorążego. Została skierowana na izolację.

Polski Komitet Olimpijski musiał znaleźć zastępstwo. Zdecydowano, że flagę poniosą panczenista Zbigniew Bródka oraz snowboardzistka Aleksandra Król.

Udział Czerwonki w ceremonii otwarcia jest wykluczony. Pod znakiem zapytania stoi także jej olimpijski start. Rywalizacja w łyżwiarstwie szybkim rozpocznie się bowiem już w sobotę, 5 lutego.

Polka wciąż w izolacji. Skomentowała sytuację

W środę Natalia Czerwonka po raz pierwszy zabrała głos ws. sytuacji. Zamieściła w sieci zdjęcie, na którym zobaczyć można ją w pokoju hotelowym. Dodała także poruszające słowa.

W zamknięciu, dzień nr 6… Niech ktoś mnie obudzi i powie, że to tylko zły koszmar - napisała.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Igrzyska olimpijskie w Pekinie. Kiedy potrwają?

Igrzyska olimpijskie w Pekinie potrwają od 4 do 20 lutego. W Chinach pojawiła się 57-osobowa reprezentacja Polski. Łącznie zmagania przeprowadzone zostaną w 15 dyscyplinach (w 109 konkurencjach).

Zobacz także: To trwało bardzo krótko. Tak gwiazda sportu poradziła sobie z hejterem (wideo)
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić