Krew lała się strumieniami. Potworna kontuzja hokeisty

9

Hokej na lodzie nie należy do bezpiecznych dyscyplin. Boleśnie przekonał się o tym Josh Mahura, obrońca drużyny Florida Panthers, podczas meczu z Toronto Maple Leafs. Krążek wystrzelony przez jednego z jego przeciwników uderzył go w twarz. Zawodnik momentalnie zalał się krwią.

Koszmarna kontuzja Josha Mahury (Twitter, HockeyDaily365)

W rozgrywkach ligi NHL trwa faza play-off. W półfinale Konferencji Wschodniej Florida Panthers mierzy się z kanadyjskim Toronto Maple Leafs. Już pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami dostarczyło sporych emocji i zakończyło triumfem ekipy z Florydy 4:2. W drugim również działo się sporo.

W trakcie tego meczu doszło do przerażającego wydarzenia. Na niespełna sześć minut przed końcem drugiej tercji skrzydłowy ekipy z Toronto William Nylander oddał strzał z dystansu.

Krążek przeleciał tuż obok bramki. Pech chciał, że przypadkowo trafił Josha Mahurę z Florida Panthers w twarz. 24-latek momentalnie padł na kolana. Zdjął kask, a na lodzie pojawiła się krew.

Mahura mocno krwawił, a jego rana była głęboka. Wszystko wyglądało bardzo nieprzyjemnie. Zdecydowanie nie jest to widok dla widzów o słabszych nerwach.

Zawodnik zjechał do szatni, gdzie zajęli się nim lekarze. Co zaskakujące, zdołał wrócić do rywalizacji na początku trzeciej tercji. Opuścił łącznie niespełna 11 minut gry.

Jego drużyna zdołała wygrać to spotkanie 3:2. Tym samym "Pantery" wyszły na prowadzenie 2-0 w serii, w której rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Rywalizacja przeniesie się teraz do Sunrise na Florydzie. Kolejne mecze odbędą się w dniach 7 i 10 maja. W finale konferencji rywalem Panthers lub Maple Leafs będzie ekipa Carolina Hurricanes bądź New Jersey Devils.

Josh Mahura gra w NHL od sezonu 2018/2019. Jego pierwszym klubem było Anaheim Ducks. Dopiero od obecnych rozgrywek występuje regularnie - pojawił się na lodzie we wszystkich 82 meczach rundy zasadniczej.