aktualizacja 

Kuriozalny walkower w piłce nożnej. Poszło o włosy

7

Zaskakująca decyzja w kobiecych rozgrywkach w Chinach. Mecz pomiędzy Fuzhou i Jimei nie odbyło się i zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść gości. Powodem był... kolor włosów jednej z zawodniczek.

Kuriozalny walkower w piłce nożnej. Poszło o włosy
Trening chińskiej drużyny kobiet (Getty Images, VCG)

Władze piłkarskie w Chinach wprowadziły surowe zasady. W związku z tym, że to sport zespołowy, w drużynach nie ma miejsca na indywidualności. Jak informuje Eurosport, z tego powodu zawodnicy mają być do siebie podobni.

Na tym nie koniec. Farbowanie włosów możliwe jest jedynie na kolor czarny, a za złamanie tej zasady sportowcom grozi nawet wykluczenie z rozgrywek.

Te przepisy dotknęły jedną z piłkarek. Zawodniczka uniwersyteckiej drużyny Fuzhou chciała przystąpić do meczu z nieregulaminową fryzurą.

Walkower w lidze chińskiej. Powodem niewłaściwa fryzura

Nie została dopuszczona do gry. Sytuację próbowano uratować... farbując piłkarkę na ciemny kolor. Uznano jednak, że jej włosy nie są "wystarczająco ciemne". To z kolei sprawiło, że Fuzhou nie miało odpowiedniej liczby graczy i zostało ukarane walkowerem.

Mecz nie doszedł do skutku. Jimei zwyciężyło 3:0 i mogło dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Ukarany zespół nie zamierza odwoływać się od nałożonej kary.

Zawodnicy na wszystkich szczeblach nie mogą mieć tatuaży, farbować włosów, nosić dziwnych fryzur, ani jakichkolwiek akcesoriów, w przeciwnym razie nie będą kwalifikować się do gry - głoszą zasady National Youth Campus Football League.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Lewandowski ma groźnego rywala. Popis piłkarza Bayernu
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić