LAK|
aktualizacja

Liga Mistrzów. Wielki skandal w Paryżu. Piłkarze PSG i Basaksehir zeszli z boiska

9

Do wielkiego skandalu doszło w meczu Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - Basaksehir. Piłkarze obu drużyn zeszli z boiska już na początku pierwszej połowy. Doszło do rasistowskiego skandalu.

(PanoramiC / Imago Sport / Forum, RM, PanoramiC / Imago Sport / Forum)

Wydarzenia podczas spotkania Ligi Mistrzów w Paryżu odbijają się szerokim echem. Miał być wielki hit, a wyszedł wielki skandal. Atmosfera we wtorkowym meczu w Paryżu od początku była dość napięta. Sędzia główny musiał temperować zapędy zawodników Istanbulu Basaksehir. Tylko w trakcie pierwszych 13 minut pokazał trzy żółte kartki. Chwilę później piłkarze Paris Saint-Germain i Basaksehir zeszli z boiska.

Rasistowski skandal

Gorąco zrobiło się przy ławce rezerwowych ekipy z Turcji. Zamieszanie powstało po tym, jak Sebastian Coltescu poskarżył się sędziemu głównemu Ovidiu Hateganowi, że asystent trenera tureckiego zespołu Pierre Webo wciąż go atakuje. W pewnym momencie arbiter techniczny nazwał go czarnym. To oburzyło przyjezdny zespół tak mocno, że zrezygnowano z dalszej gry.

Najnowsze ustalenia w tej sprawie przekazuje portal prosport.ro. Wyjawiono, jak sędzia techniczny Sebastian Coltescu tłumaczył rasistowski zwrot w rozmowie ze swoimi bliskimi.

Po prostu staram się być dobry. W tej chwili nie będę czytać żadnej strony. Każdy, kto mnie zna, wie, że nie jestem rasistą! Mam przynajmniej taką nadzieję - miał powiedzieć arbiter.

Mecz Paris Saint-Germain - Istanbul Basaksehir ma zostać dokończony w środę o godz. 18:55.