Legendarny trener obserwował trening polskich skoczków

0

Polscy skoczkowie w ostatnich dniach szlifowali formę w Innsbrucku. Na treningu odwiedził ich wyjątkowy gość.

Legendarny trener obserwował trening polskich skoczków
Kamil Stoch (Licencjodawca)

W kwietniu Thomas Thurnbichler został nowym trenerem kadry polskich skoczków. Zanim do tego doszło, wśród kandydatów na to stanowisko wymieniany był Alexander Pointer. Z powodów finansowych nie udało się osiągnąć porozumienia między nim a Polskim Związkiem Narciarskim.

Pointner jednak nie odciął się zupełnie od tego tematu. Gdy tylko Thurnbichler otrzymał posadę trenera w Polsce, legendarny szkoleniowiec wspiera młodego, perspektywicznego kolegę z Austrii.

Witaj Polsko, opiekujcie się tym młodym mężczyzną. Będziecie się z nim dobrze bawić, a także swoją drużyną narodową - przekazał Pointner po wyborze Thurnbichlera na trenera.

Ścieżki obu Austriaków regularnie się przecinają. W ostatnim czasie reprezentacja Polski pod wodzą Thurnbichlera odbywała zgrupowanie w Innsbrucku, a Pointner postanowił z bliska przyjrzeć się ich treningowi.

Wpis Alexandra Ponitnera z Instagrama:

Aktualnie trwa sezon letni w skokach narciarskich. Trzech Biało-Czerwonych przewodzi klasyfikacji cyklu Letniego Grand Prix - Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Jakub Wolny. Kolejne zawody odbędą się 17 września w Rasnovie. Nie wiadomo jeszcze, czy Polacy pojadą do Rumunii w najsilniejszym składzie.

Z kolei zimowych Puchar Świata rozpocznie się 5 listopada na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Będzie to nietypowa, historyczna inauguracja, ponieważ zawodnicy startować będą na torach lodowych, ale lądować na igielicie.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić