aktualizacja 

Nagranie z hotelu w Turcji. Ukraińcy spotkali Rosjan

W tureckiej Antalyi doszło do szarpaniny pomiędzy zawodnikami ukraińskiego klubu piłkarskiego Mynaj a Rosjanami z klubu Szynnik. Ukraińcy mieli zwrócić uwagę Rosjan na niewłaściwe zachowanie wobec obsługi hotelu. Rosjanie twierdzą, że Ukraińcy kazali im śpiewać ukraiński hymn.

Nagranie z hotelu w Turcji. Ukraińcy spotkali Rosjan
Do bójki doszło w Turcji (Twitter, Newsistaan)

Do zdarzenia doszło w hotelu Royal Seginus w tureckiej Antalyi. W nim mieszkali piłkarze ukraińskiego klubu piłkarskiego Mynaj z obwodu zakarpackiego oraz piłkarze klubu Szynnik z Jarosławia w Rosji.

"Żądał odśpiewania hymnu Ukrainy"

Rosyjski kanał Baza na Telegramie twierdzi, że Ukraińcy mieli podejść do kapitana przeciwnej drużyny i "zażądać odśpiewania hymnu Ukrainy, a także zapytać, dlaczego Rosjanie nie protestują". Jeden z Rosjan zaproponował, by "wyjść na zewnątrz i zachowywać się jak mężczyźni". Na szczęście personel hotelu temu zapobiegł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kataklizm w Turcji. "To pokazuje, jak poważna jest sytuacja"

Po pewnym czasie kilku ukraińskich zawodników miało rzekomo jechać jedną windą z Rosjaninem, gdzie "mieli go pobić". A kiedy winda dotarła na właściwe piętro, czekali już tam piłkarze z Jarosławia. Po tym zaczęła się regularna bijatyka.

Bójka po znęcaniu się nad obsługą hotelu

Według innej wersji, do konfliktu doprowadziła "sytuacja wewnętrzna". Ukraiński dziennikarz sportowy twierdzi, że rosyjski sportowiec przesadził z alkoholem i zaczął nękać obsługę hotelu. Ukrainiec więc zaczął go pouczać. To przerodziło się w bójkę.

Powiedział też, że Rosjanie już wyprowadzili się z tego hotelu. Po bójce piłkarze Mynaju pojawili się na treningu, a niektórzy sportowcy z rosyjskiego klubu trafili do szpitala. Agencja RBC-Ukraina podaje, że napastnik rosyjskiego klubu Ilja Gruznow ma złamane żebro, a pomocnik Dmitrij Samojłow ma złamany palec.

Nie chcieli mieszkać z Ukraińcami

Przedstawiciel rosyjskiego klubu w rozmowie z propagandowymi mediami przekazał, że zawodnicy nie wiedzieli, że ukraińska drużyna będzie mieszkać w tym samym hotelu. - Hotel rezerwowaliśmy jeszcze w listopadzie, słyszeliśmy, że ukraińscy piłkarze nie będą mieszkać w hotelu, żeby uniknąć konfliktów. W tym czasie nikogo tam nie było. Dlaczego ukraińska drużyna pojawiła się w hotelu, to pytanie do hotelu - powiedział.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić