Nowy trener przylatuje do Polski. Jego były zawód może zaskakiwać

2

Od nowego sezonu w lidze polskiej będzie trenować Jens Gustafsson. Pracował on nie tylko w branży sportowej.

Nowy trener przylatuje do Polski. Jego były zawód może zaskakiwać
Jens Gustafsson w czasie konferencji prasowej (Wikipedia)

Jens Gustafsson został wybrany na nowego trenera Pogoni Szczecin. Klub z Pomorza musiał zapłacić za wykupienie kontraktu Szweda około 100 tysięcy euro. Wszystko po to, żeby Gustafsson mógł jak najszybciej rozstać się ze Szwedzkim Związkiem Piłkarskim i rozpocząć pracę w Polsce.

W tym tygodniu Szwed będzie w Szczecinie i będzie mógł spotkać się z dziennikarzami na konferencji prasowej, z kibicami na ostatnim meczu Pogoni w sezonie i z piłkarzami przed urlopami.

Przed Gustafssonem niełatwe zadanie, ponieważ musi zastąpić na stanowisku Kostę Runjaicia. Niemiec pracował tak sumiennie, że przetrwał na stanowisku trenera Pogoni przez 4,5 roku. W drugim sezonie z rzędu wprowadził szczecinian na podium w PKO Ekstraklasie. W następnym Runjaić poprowadzi już inny zespół.

Szwed w przeszłości pracował w innej branży niż sportowa. Trenera z takim doświadczeniem jeszcze nie było w polskiej lidze. Jens Gustafsson był orzecznikiem w szwedzkim odpowiedniku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To on decydował, czy osobie, ubiegającej się o zasiłek, należy się bądź nie należy wsparcie. W pewnym momencie Szwed postanowił skoncentrować się na rozwoju w trenerskim fachu i porzucił obowiązki urzędnika.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić