Robert Czykiel| 

Od kogo Adam Małysz zakaził się koronawirusem? To mógł być burmistrz Wisły

9

Tomasz Bujok kilka dni przed Adamem Małyszem dowiedział się, że ma koronawirusa. Nie można wykluczyć, że to burmistrz Wisły zaraził byłego skoczka, bo miał z nim kontakt.

Od kogo Adam Małysz zakaził się koronawirusem? To mógł być burmistrz Wisły
Adam Małysz zakaził się koronawirusem (Facebook.com)

Adam Małysz jest zakażony koronawirusem. Dyrektor PZN sam zrobił sobie test, gdy okazało się, że miał kontakt z osobą zarażoną. Wynik był pozytywny, więc "Orzeł z Wisły" obecnie przebywa na kwarantannie.

Małysz nie chce zdradzać, kim jest zarażona osoba, z którą miał kontakt. Kilka dni wcześniej jednak burmistrz Wisły także poinformował, że ma koronawirusa. Pojawiły się domysły, że to od niego były skoczek mógł złapać niebezpieczną chorobę.

W ostatnim czasie miałem kontakt z kilkunastoma osobami, w tym z pracownikami wiślańskiego urzędu miasta, którzy otrzymali już wiadomość, że są zdrowi. Co do ewentualnego zakażenia Adama Małysza, to pozostaje to tylko w kwestii przypuszczeń. Z Adamem spotkałem się ponad dwa tygodnie temu, a przypuszczenia odnośnie mojego zakażenia pojawiły się później. Obecnie trudno mieć pewność, gdzie i kiedy doszło do zakażenia - komentuje w "Super Expressie" Tomasz Bujok.

Małysz obecnie czeka na kolejny test. Wymaz ma zostać pobrany w poniedziałek. Od wyniku będzie zależeć, kiedy dyrektor PZN będzie mógł wrócić do pracy.

Jeśli wynik będzie negatywny, kwarantanna potrwa jeszcze kilka dni. Po ich upływie przyjadą drugi raz i jeśli znów rezultat badań będzie negatywny, zostanę zwolniony z kwarantanny. Jeśli pozytywny, wszystko będzie się przeciągać w czasie. Teraz, jak dowiedziałem się w sanepidzie, kwarantanna co do zasady nie trwa dwóch tygodni, ale trzy - mówił Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty.
Zobacz także: Adam Małysz o tym, jak potraktowano lekarza kadry. "Szpital jeszcze zatęskni za doktorem Winiarskim"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić