Ostry komentarz o expose Morawieckiego. "Mam nadzieję, że wywiesi białą flagę"

7

Uwaga polskiej opinii publicznej skupia się na dzisiejszym expose Mateusza Morawieckiego. Jeszcze przed początkiem tego wystąpienia zdecydowanym komentarzem na jego temat podzielił się mistrz olimpijski z 2000 roku i były poseł PO, Szymon Ziółkowski.

Ostry komentarz o expose Morawieckiego. "Mam nadzieję, że wywiesi białą flagę"
Na zdjęciu od lewej: Szymon Ziółkowski i Mateusz Morawiecki. (Licencjodawca, Instagram Mateusz Morawiecki, WP SportoweFakty Anna Klepaczko)

Pod koniec listopada miało miejsce zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego. Aby jednak gremium to mogło sprawować władzę, musi uzyskać poparcie większości sejmowej. Z tego powodu w poniedziałkowy ranek premier wygłosi expose, a posłowie zagłosują nad przyznaniem jego rządowi wotum zaufania.

Większość sejmową tworzą obecnie partie opozycyjne wobec PiS - KO, Trzecia Droga i Lewica. W tej sytuacji wiele wskazuje na to, że Morawiecki nie uzyska dla swojego rządu wotum zaufania. W takim wypadku nowego kandydata na premiera wskaże sejm. Będzie nim prawdopodobnie Donald Tusk.

Z uwagi na napiętą sytuację polityczną expose premiera Morawieckiego wzbudza spore emocje. Pojawiają się również głosy mówiące o jego bezsensowności. Taką opinię na ten temat przedstawił na swoim profilu w serwisie X Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski w rzucie młotem z 2000 roku. Emerytowany młociarz jednoznacznie zaznaczył, że chciałby, by nie doszło do wystąpienia Mateusza Morawieckiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: "Rośniemy". Wyjątkowe chwile w życiu reprezentantki Polski
Do najbardziej bezsensownego Exposé coraz bliżej, ciągle mam nadzieję, że PMM wywiesi jednak białą flagę i nam tego oszczędzi - bez ogródek napisał Ziółkowski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie pierwszy raz, gdy Szymon Ziółkowski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych atakuje polityków PiS. Przypomnijmy, że były olimpijczyk w przeszłości był mocno zaangażowany politycznie, a w 2015 roku został posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Cztery lata później nie wywalczył jednak reelekcji, a w 2022 roku oficjalnie opuścił szeregi PO. Mimo tego, że dziś nie jest już czynnym politykiem, to w dalszym ciągu komentuje wydarzenia rozgrywające się w polskim parlamencie.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić