Piłkarz Legii zaskoczył w trakcie wywiadu. Nie zgadniesz, co powiedział

3

W czwartek Legia Warszawa pokonała na własnym boisku Zrinjski Mostar i jest o krok od awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Po meczu dobrego humoru nie krył jeden z bohaterów stołecznej drużyny Rafał Augustyniak, który podczas wywiadu postanowił "załatwić" pewną sprawę prywatną.

Na zdjęciu Rafał Augustyniak. (Licencjodawca, PAP Leszek Szymański, Twitter Hubert Bugaj)

W czwartkowy wieczór Legia Warszawa uczyniła milowy krok w stronę awansu do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Stołeczny zespół wygrał 2:0 ze Zrinjskim Mostarem, a losy tego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

W 14. minucie gry wynik spotkania po rzucie rożnym otworzył Rafał Augustyniak. W 30. minucie było już 2:0. a bramkę zdobył Josue, który pewnie wykorzystał podyktowaną przez sędziego jedenastkę. Do końca spotkania żadna ze stron nie zdobyła już gola.

Piłkarze Legii po meczu byli w znakomitych humorach, co widać było również w trakcie udzielanych przez nich wywiadów. Rozmowę z dziennikarzem TVP Sport odbył strzelec pierwszego gola. Augustyniak zaczął wywiad od dość niecodziennej strony, postanowił bowiem złożyć życzenia urodzinowe swojemu tacie.

Może zacznę ten wywiad troszeczkę inaczej, bo chciałem złożyć życzenia urodzinowe mojemu tacie. Nie zdążyłem zadzwonić dzisiaj przed meczem, więc wszystkiego najlepszego tato - powiedział uśmiechnięty obrońca Legii.

Tata Augustyniaka z pewnością zrozumie, że jego syn w czwartek skupiał się na arcyważnym spotkaniu w europejskich pucharach, a wywiad, którego udzielił Rafał z pewnością z nawiązką wynagrodził brak wcześniejszego telefonu.

Legia Warszawa zdobyła 9 punktów w czterech meczach fazy grupowej i przewodzi stawce grupy E. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Aston Villi w meczu z Az Alkmaar, warszawska drużyna potrzebuje zaledwie jednego punktu w dwóch ostatnich spotkaniach, by zapewnić sobie udział w fazie pucharowej Ligii Konferencji Europy.

30 listopada Legia zagra wyjazdowy mecz z Aston Villą, a 14. grudnia na stadionie przy ul. Łazienkowskiej zmierzy się z Az Alkmaar. Awans stołecznej drużyny jest na wyciągnięcie ręki.