Raków pokazał wymowne zdjęcie. Tak przeżywał czerwoną kartkę

6

Spotkanie Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona fatalnie rozpoczęło się dla Rakowa Częstochowa. Już w 12 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Portugalczyków, a faulujący rywala Bogdan Racovițan zobaczył czerwoną kartkę. Zdjęcie udostępnione w mediach społecznościowych przez polski klub pokazuje, jak mocno 23-letni Rumun przeżył całą sytuacje.

Na zdjęciu Bogdan Racovitan (Licencjodawca, Getty Images, Grzegorz Wajda, LightRocket, SOPA Images)

Raków Częstochowa zdecydowanie nie był faworytem rozgrywanego w Portugalii meczu ze Sportingiem Lizbona. Zespół z Polski w trzech dotychczasowych meczach zgromadził jedynie punkt. Co prawda w ubiegłej kolejce zdołał zremisować ze swoim czwartkowym rywalem 1:1 , jednak Sporting już od 8. minuty grał w dziesiątkę, gdy czerwoną kartkę zobaczył Viktor Gyokeres.

Czwartkowy mecz w stolicy Portugalii miał zupełnie inny przebieg. Już w 12. minucie czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Rakowa, Bogdan Racovițan. 23-letni Rumun w polu karnym częstochowskiej drużyny wdał się w pojedynek z Jerrym St. Justem. Piłkarz Rakowa próbując powstrzymać rywala lekko go objął, w efekcie czego piłkarz Sportingu wylądował na ziemi.

W pierwszej chwili sędzia uznał, że zagranie Rumuna było zgodne z przepisami i nakazał kontynuowanie gry. Po chwili jednak do gry wkroczył VAR. Arbiter spotkania raz jeszcze przeanalizował całą sytuację i nie tylko wskazał na jedenasty metr, ale również pokazał Racovițanowi czerwoną kartkę.

Piłkarz Rakowa ciężko przeżył całą sytuację, co widać na zdjęciu zamieszczonym na oficjalnym profilu klubowym w serwisie "X". Fotografia pokazuje załamanego Racovițanowa, który opuszcza boisko skrywając twarz w dłoni. Trzeba też zaznaczyć, że Raków od razu wsparł swojego zawodnika.

Trzymaj się, "Bogdi" - krótko podpisano fotografię.

Raków Częstochowa rozegra jeszcze dwa mecze w fazie grupowej Ligi Europy. 30. października zagra wyjazdowy mecz ze Sturmem Graz, a 14. grudnia w Sosnowcu zmierzy się z Atalantą Bergamo. "Medaliki" z pewnością będą chciały powalczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w historii występów w fazie grupowej europejskich pucharów.