Polacy na pustym PGE Narodowym? Stanowczy i nietypowy pomysł legendy

50

Dariusz Szpakowski w rozmowie z TVP Sport skomentował niedawną, kompromitującą porażkę Polaków z Mołdawią (2:3). Komentator wyszedł zarazem z nietypową, a zarazem stanowczą propozycją.

Dariusz Szpakowski (Photo by Sebastian Frej/MB Media/Getty Images) (GETTY, Sebastian Frej/MB Media)

We wtorek reprezentacja Polski sensacyjnie przegrała z Mołdawią (2:3) w eliminacjach do mistrzostw Europy. Porażka jest tym bardziej kompromitująca, że Biało-Czerwoni do przerwy prowadzili 2:0.

W drugiej połowie ich gra totalnie się posypała, a szereg błędów doprowadził do tego, że gospodarze nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale i w końcówce przechylili szalę wygranej na swoją stronę.

W ten sposób Mołdawia triumfowała w meczu o punkty po raz pierwszy od czterech lat.

Dariusz Szpakowski w rozmowie ze sport.tvp.pl nie ukrywał swojej irytacji i złości związanej z postawą kadry prowadzonej przez Fernando Santosa.

Byłem wściekły na to, co zobaczyłem w drugiej połowie, nie mogłem zasnąć chyba do 3 w nocy. Mieliśmy kilka sytuacji, by dobić rywali i zakończyć ten mecz. To coś nielogicznego. Nie sądzę, by sami piłkarze kiedykolwiek byli w stanie to wyjaśnić.

Legendarny komentator poszedł nawet o krok dalej i zaproponował coś, co mogłoby wstrząsnąć reprezentacją Polski.

Nie chcę zachęcać do bojkotu, a z drugiej strony w mojej głowie pojawia się taka myśl: może tym zawodnikom przydałoby się zagrać we wrześniu przy pustych trybunach na PGE Narodowym? Nie dziwię się złości fanów - zauważył.

Polacy wrócą do gry w eliminacjach we wrześniu 2023 roku. Najpierw u siebie zmierzą się z Wyspami Owczymi, a później czeka ich wymagający wyjazd do Albanii. Wciąż mają szansę na awans do mistrzostw Europy, ale żeby tak się stało, nie mogą pozwolić sobie na kolejne wpadki. Przypomnijmy, że w trzech spotkaniach wywalczyli tylko trzy punkty.