Marzy o starcie na igrzyskach. Nie uwierzysz, jak zarabia na wyjazd

0

Spór pomiędzy organizacją World Aquatics a Meksykańską Narodową Komisją Sportu sprawił, że tamtejsi pływacy nie otrzymują stypendiów. To z kolei bardzo mocno utrudnia ich przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Na niecodzienny pomysł wpadł reprezentant tego kraju Diego Balleza.

Marzy o starcie na igrzyskach. Nie uwierzysz, jak zarabia na wyjazd
Diego Balleza zbiera na wyjazd do Paryża (Instagram)

Letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 24 lipca przyszłego roku. Rywalizacja toczyć się będzie w aż 392 konkurencjach, rozgrywanych w ramach 32 dyscyplin. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski.

Nadzieje na występ we Francji ma m.in. Diego Balleza. Na co dzień Meksykanin startuje w skokach do wody z 10 metrów. Na nieco ponad rok przed startem najważniejszej imprezy w jego karierze, pojawiły się spore problemy.

Trwa bowiem konflikt, w który zaangażowany są organizacje World Aquatics i Meksykańska Narodowa Komisja Sportu. Doprowadziło to do wstrzymania wypłat stypendiów dla sportowców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Ależ cudne uderzenie. Ręce same składają się do braw

Meksykanin wziął sprawy w swoje ręce. Postanowił zarejestrować się na jednym z portali dla dorosłych, na którym sprzedaje swoje odważne zdjęcia. Zyski zamierza przeznaczyć na rzecz wyjazd do Paryża.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Utrzymuję dom, moją mamę, mam rachunki do opłacenia. Można tam publikować, co tylko się chce - powiedział Balleza w rozmowie z agencją Associated Press.
Cieszę się, że ludzie, którzy pojawiają się na mojej stronie, są dobrzy i pełni szacunku. Mam nadzieję, że tak będzie dalej - dodał Meksykanin.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dostęp do jego strony nie należy do najtańszych. Miesięczna subskrypcja to koszt rzędu 15 dolarów (60 zł). Ponadto oferuje trzymiesięczny i roczny dostęp do swojego konta za 135 dolarów (550 złotych).

Do tej pory otrzymywał rządowe stypendium wynoszące 1708 dolarów miesięcznie (7000 złotych). 28-latek otrzymał również wsparcie od prywatnych sponsorów oraz rządu stanu Nuevo Leon.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić