SZŁ| 
aktualizacja 

Schwarzenegger ostro do Amerykanów. Szpilka po wyborach

88

"Tutaj leży 100 tys. weteranów, a odwiedziło ich 20 osób. Znacznie więcej jest was na wiecach poparcia, gdzie obiecują wam wielką Amerykę" - powiedział do swoich fanów Arnold Schwarzenegger, nawiązując do zwolenników Donalda Trumpa.

Schwarzenegger ostro do Amerykanów. Szpilka po wyborach
Arnold Schwarzenegger (Twitter)

11 listopada w Polsce obchodzone jest święto Niepodległości. Z kolei w USA na tą datę przypada Dzień Weterana. Jest to amerykańskie święto mające na celu uhonorowanie weteranów, służących w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

O weteranach nie zapomniał Arnold Schwarzeneger. Kulturysta i były gubernator Kalifornii 11 listopada poszedł na cmentarz dla weteranów, by upamiętnić ich cześć. Po tym, co zobaczył na miejscu, zdenerwował się i wystosował apel do swoich fanów.

Na tym cmentarzu leży około 100 tys. weteranów. Tymczasem podczas mojej wizyty tutaj, w dniu ich święta, naliczyłem może z 20 osób odwiedzających groby. Z kolei 20 tysięcy osób jest na wiecu politycznym, w którym obiecują im, że Ameryka będzie wielka - mówi na nagraniu w mediach społecznościowych Schwarzenegger.

Nawiązując do wieców politycznych, gwiazdor, były kulturysta i gubernator miał na myśli protesty zwolenników Donalda Trumpa, którzy nie zaakceptowali wyników wyborów. Przypomnijmy, iż więcej głosów elektorskich zdobył Joe Biden i to 77-letni polityk będzie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Mam nadzieję, że za rok tutaj zobaczę was znacznie więcej - dodał na koniec swojego nagrania Schwarzenegger.

Przypomnijmy, że były gubernator Kalifornii niedawno przeszedł kolejną operację serca. Po zabiegu szybko jednak wraca do zdrowia i niedawno pochwalił się już na swoim Instagramie z przejażdżki na rowerze. Znalazł również siły, by w Dniu Weterana odwiedzić bohaterów USA na cmentarzu.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Maria Szarapowa szykuje formę na święta
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić