VDB| 
aktualizacja 

Sensacyjne wieści! Tyson Fury wraca na ring... ale nie z Usykiem

8

Wydawało się, że jest o krok od ustalenie walki na szczycie wagi ciężkiej. Tyson Fury i Ołeksandr Usyk wyrazili na to chęć. Padały pierwsze terminy, a tutaj wychodzi na to, że Ukrainiec się wycofał. Znany dziennikarz przedstawia nowe fakty.

Sensacyjne wieści! Tyson Fury wraca na ring... ale nie z Usykiem
Na zdjęciu: Tyson Fury EPA/NEIL HALL

Po tym jak Ołeksandr Usyk w wielkim stylu wygrał rewanż z Anthonym Joshuą cały świat sportu domagał się walki unifikacyjnej z Tysonem Furym. Ukrainiec i Brytyjczyk to obecnie dwaj najwięksi wirtuozi królewskiej dywizji, a kto wie, być może i nawet są najlepsi bez podziału na kategorie wagowe.

Padały już pierwsze terminy

Walka Fury - Usyk pierwotnie była planowana na grudzień 2022 roku. Miała ona odbyć się równolegle z mistrzostwami świata w piłce nożnej w Katarze. Ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano. Później znany promotor Bob Arum informował, że w grę wchodzą dwa terminy lutowe - 11 lub 18 lutego.

Kilka dni później ogłoszono sensacyjne informacje. Jeden z najpotężniejszych ludzi w świecie boksu - Eddie Hearn - zasugerował, iż ta walka w ogóle może się nie odbyć. Wszystko za sprawą wymagań finansowych Tysona Fury'ego. Brytyjczyk domaga się za tę walkę pół miliarda funtów i to miałaby być wyłącznie jego gaża.

Nowe informacje. Usyk zrezygnował?

Wygląda jednak na to, że Eddie Hearn mocno się przeliczył w swojej opinii. Według najnowszych informacji przekazanych przez znanego w branży dziennikarza Michaela Bensona przeszkodą w organizacji tego hitu jest pasywność ukraińskiego mistrza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
- Tyson Fury zadeklarował, że w ogłosi swoją następną walkę w przyszłym tygodniu. "Ołeksandr Usyk stwierdził, że nie chce walczyć w tym roku. Chce w przyszłym. Nie będę więc na niego czekał. Ogłoszę kolejną walkę w przyszłym tygodniu" - cytował mistrza WBC Michael Benson.

Wiele więc wskazuje na to, że Tyson Fury wróci do ringu jeszcze w tym roku. Kto mógłby zostać jego rywalem? Tych potencjalnych jest sporo. Mógłby to być m.in. wygrany z walki Andy Ruiz Jr - Luis Ortiz.

Zobacz także: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić