Surowe zasady Paulo Sousy. Zajrzy nawet... do polskiej kuchni

2

Znany z surowych zasad Paulo Sousa po raz pierwszy wziął udział w konferencji prasowej jako selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk przyznał, że przyjrzy się nie tylko piłkarzom, ale także... polskiej kuchni. Jego zdaniem właściwe odżywianie to jeden z kluczy do sukcesu.

Surowe zasady Paulo Sousy. Zajrzy nawet... do polskiej kuchni
Na zdjęciu: Paulo Sousa (PAP)

Paulo Sousa to nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka, którego zwolniono 18 stycznia. Sousa spotkał się już z Robertem Lewandowskim, a w środę przyjechał do Polski.

Dekalog Paulo Sousy. Surowe zasady Portugalczyka

O Portugalczyku mówi się, że jest znany z surowych zasad. "La Gazzetta dello Sport" dotarła do stosowanego przez niego "dekalogu". Przestrzegania tych reguł wymaga nie tylko od piłkarzy, ale także swoich współpracowników oraz siebie samego.

Moja rola polega też na tym, aby piłkarze byli odpowiedzialni za poszczególne sytuacje, ponieważ jeżeli nie będą wiedzieli, na czym polega ich odpowiedzialność, to po prostu my będziemy musieli podejmować dezycje za nich, a nie o to chodzi - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Dekalog Sousy to zbiór zakazów i nakazów. Wśród jego zasad znajdują się m.in. zakaz spożywania jakiegokolwiek alkoholu, integracja zawodników podczas posiłków czy wprowadzenie diety opracowanej przez specjalistów.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Na to zwróci uwagę

Duży nacisk zamierza położyć na kwestie diety. W tym celu Paulo Sousa przyjrzy się... polskiej kuchni oraz nawykom żywieniowym w naszym kraju.

Jeżeli chodzi o kwestie odżywiania, muszę również zrozumieć, jak wygląda sytuacja w każdym kraju. Każdy ma inną kulturę, jeżeli chodzi o kuchnię, ma inne zwyczaje. Mam już pewną wiedzę i staram się uczyć, wymieniać pomysłami. Wszystko zgodnie z moją najlepszą wiedzą, aby móc stworzyć jak najlepsze warunki zawodnikom - powiedział.

M.in. na ten temat rozmawiał podczas spotkania z Robertem Lewandowskim. Napastnik przyznał, jak właściwe odżywianie wpłynęło na jego karierę. Zrozumiał, że można mieć więcej lub mniej energii, a także szybciej lub wolniej dochodzić do siebie po kontuzji.

Czasem co 2-3 dni gra się mecz mecz i trzeba sobie z tym poradzić i uwzględnić kwestie odżywiania. Każdy szczegół, jak w Formule 1, się liczy. Okres rekonwalescencji i dochodzenia do siebie, odpoczynku po meczu, też jest bardzo ważny, żeby grać jeszcze lepiej. Odżywianie jest częścią tego - zakończył szkoleniowiec.

Paulo Sousa zadebiutuje w nowej roli 25 marca. Tego dnia reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Węgrami w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Karolina Owczarz pokazała się w sukni ślubnej. Na usta ciśnie się jedno słowo!
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić