aktualizacja 

Glik dał do zrozumienia, co uważa nt. zatrudnienia Probierza

84

W środę (20 września) Michał Probierz został oficjalnie ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Na ten ruch Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) wymownie zareagował Kamil Glik.

Glik dał do zrozumienia, co uważa nt. zatrudnienia Probierza
Kamil Glik (Getty Images, ANP)

W środę stało się jasne, że w najbliższych miesiącach reprezentację Polski poprowadzi Michał Probierz. 50-letni trener objął dowództwo nad Biało-Czerwonymi po tym, jak zwolniony został Fernando Santos. Współpraca z portugalskim szkoleniowcem nie przyniosła oczekiwanych efektów. Polacy grali słabo i mieli niemałe problemy w meczach z niżej notowanymi przeciwnikami.

Oczywiście podstawowym zadaniem Probierza jest odmienienie oblicza reprezentacji Polski. To, że prezes PZPN Cezary Kulesza postawił właśnie na niego, wywołało skrajne emocje. Nie brakuje takich, którzy negatywnie postrzegają ruch szefa związku. Oczywiście są też entuzjaści takiego kroku.

A co na to reprezentanci Polski? Zbyt wiele o tym, jak Probierz jest odbierany w kręgu kadry, na razie nie wiadomo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Wspaniały!", "Trzeba było go pogonić!". Polacy podzieleni ws. Probierza

Uwagę przykuwa natomiast reakcja Kamila Glika. Wygląda na to, że on jest zadowolony z wyboru Cezarego Kuleszy. Doświadczony defensor co prawda nie zabrał głosu na temat Michała Probierza, jednak polubił wpis dotyczący nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Czy Michał Probierz postawi na Kamila Glika?

Trudno odpowiedzieć na pytanie o to, jaka przyszłość czeka Kamila Glika. Fakty są takie, że nie cieszył się on zaufaniem byłego już selekcjonera. Fernando Santos nie był chętny do tego, by współpracować z zawodnikiem, który tego lata postanowił wrócić do Polski i podpisał umowę z Cracovią.

Kamil Glik ma na koncie 103 mecze w reprezentacji Polski. Po raz ostatni koszulkę z orzełkiem na piersi przywdział w trakcie ubiegłorocznego mundialu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić