| 
aktualizacja 

Tego jeszcze nie było! Komputer pomylił piłkę z... głową sędziego

18

Niecodzienna sytuacja w meczu piłkarskim w Szkocji. Zamiast piłkarzy i piłki kibice częściej widzieli łysą głowę sędziego liniowego. To efekt błędu sztucznej inteligencji komputerowej.

Tego jeszcze nie było! Komputer pomylił piłkę z... głową sędziego
Sztuczna inteligencja skupia się na arbitrze, zamiast na piłce (YouTube)

Z powodu pandemii koronawirusa również w Szkocji kibice nie są wpuszczani na trybuny. Kluby wychodzą im jednak naprzeciw i nawet w niższych ligach starają się udostępnić obraz na żywo z meczu.

Tak właśnie było w sobotę w meczu Iverness kontra Ayr United w jednej z niższych ligi w Szkocji. Kibice za pomocą streamu internetowego mogli oglądać mecz na żywo. Tyle tylko, że częściej zamiast akcji na boisku oglądali głowę sędziego.

Zawiodła sztuczna inteligencja. Organizatorzy zdecydowali, że kamer - pokazujących mecz - nie będą obsługiwać operatorzy. To zadanie powierzono sztucznej inteligencji komputerowej, która miała skupiać swoją uwagę przede wszystkim na piłce.

Komputer pomylił jednak piłkę z łysą głową sędziego liniowego. Dlatego kamera podczas transmisji na żywo częściej robiła zbliżenie na arbitra niż na sytuacje boiskowe. Sami zobaczcie:

Kibice całą sytuację skwitowali śmiechem. W internecie pojawiły się żartobliwe komentarze, że sędzia powinien otrzymać kapelusz albo czapkę, żeby zakryć głowę. Wówczas sztuczna inteligencja nie myliłaby już jego łysej głowy z piłką.

Sam mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy protesty kobiet spowodują falę nowych zakażeń? Prof. Flisiak komentuje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić