VDB| 

Tego jeszcze nie było. Pierwsza transseksualna zawodniczka MMA w Polsce

52

Gale typu freak fight w Polsce coraz bardziej zaskakują. Ogłoszono, że podczas gali organizowanej przez Marcina Najmana zadebiutuje pierwsza w Polsce transseksualna zawodniczka. Czy będzie z tego skandal podobny do tego na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

Tego jeszcze nie było. Pierwsza transseksualna zawodniczka MMA w Polsce
Rafalala (Instagram.com)

W ostatnich tygodniach coraz głośniej świat sportu sprzeciwia się startom zawodniczek transseksualnych w zawodach z innymi kobietami. Zdaniem organizacji ACBM, która przygotowała kampanię "Fair Play dla Kobiet", to tylko potęguję problemy dyskryminacji kobiet w sporcie (więcej na ten temat TUTAJ).

Ta sprawa szczególnie ożyła za sprawą igrzysk olimpijskich w Tokio. Laurel Hubbard (wcześniej Gavin) otrzymała pozwolenie, aby rywalizować z innymi kobietami w podnoszeniu ciężarów. Inne zawodniczki głośno protestują tej sprawie.

Zamieszanie nie przeszkodziło jednak organizacji MMA-VIP, aby zatrudnić pierwszą transseksualną zawodniczkę w historii polskich mieszanych sztuk walki. Organizacja prowadzona przez Marcina Najmana zdecydowała się pozwolić na udział w walkach znanej w polskim środowisku showbiznesu Rafalali.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
"Zapraszam na MMA-VIP 3. Będzie się działo" - powiedziała w krótkim nagraniu Rafalala.

Wynika z tego, że Nina Kukawska (bo tak nazywa się Rafalala) wystąpi na październikowej gali MMA-VIP 3. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie jej rywalką... lub rywalem. Walką wieczoru podczas tej gali najprawdopodobniej będzie starcie Marcina Najmana z Pawłem Jóźwiakiem.

Zobacz także: Robert Korzeniowski o dramacie polskich pływaków. Wspomina swoją dyskwalifikację
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić